Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
ЦГЗ попереджає:  використання препарату «Miracle Mineral Solution» загрожує вашому здоров’ю
12.06.2019
13:02

ЦГЗ попереджає: використання препарату «Miracle Mineral Solution» загрожує вашому здоров’ю

У 2010 році ВООЗ вперше повідомила про негативні наслідки від використання «Miracle Mineral Solution». Наразі вже 18 країн повідомили про шкоду для здоров’я після використання препарату «Miracle Mineral Solution» (Австралія, Бельгія, Бразилія, Канада, Чилі, Чехія, Естонія, Франція, Ірландія, Мексика, Нова Зеландія, Сінгапур, Іспанія, Швейцарія, Уганда, Великобританія, Вануату та США).

Глобальна система ВООЗ з епіднагляду та моніторингу неякісної та фальсифікованої медичної продукції направила міжнародне повідомлення від 07.06.2019 року з попередженням про використання продукту «Miracle Mineral Solution».

Продукт містить хлорит натрію та випускається під назвами «Miracle Mineral Solution», «Miracle Mineral Supplement», «розчин для очищення води (WPS)» тощо.  Зазвичай продається через Інтернет буцім для лікування ряду захворювань: ВІЛ, туберкульоз, малярія, гепатит, рак, аутизм, Денге та  Чикунгунья. В описі зазначено, що може використовуватися дорослими та дітьми. Останні повідомлення в ЗМІ інформують, що продукт продається через організацію Церква «Здоров'я та зцілення», Genesis II, та через сайти «Miracle Mineral Solution».

Поширеними побічними ефектами є: блювота та діарея, що призводять до зневоднення, болю в животі й пекучого болю в горлі. Крім того були зареєстровані повідомлення про метгемоглобінемію та анурію, два повідомлення про гемолітичну анемію,   одне про гістіоцитарний некротичний лімфаденіт та одне повідомлення про смерть (не підтверджено) .   

На веб-сайтах розміщена інформація щодо  можливості  відчуття нудоти, блювоти та діареї, як доказ, що продукт працює. Оскільки користувачі можуть вважати, що шлунково-кишкові симптоми є «нормальними» (на відміну від токсичних ефектів), в подальшому це призводить до використання більших доз, що лише збільшує ризик токсичності. Також користувачі зазвичай не звертаються за медичною допомогою, тому справжня кількість побічних ефектів, викликаних «Miracle Mineral Solution», невідома.

Додаткове занепокоєння полягає в тому, що пацієнти можуть приймати «Miracle Mineral Solution» замість ефективних лікарських засобів.

Хлорит натрію та діоксид хлору мають антимікробні властивості та можуть використовуватися при очищенні води та дезінфекції твердих поверхонь. Хлорит натрію використовується в якості розчину для зрошення або занурення домашньої птиці, м'яса, овочів, фруктів і морепродуктів з метою дезінфекції. Жодна хімічна речовина не має дозволу на використання в якості харчових продуктів, дієтичних добавок або терапевтичних продуктів.

ВООЗ провело оцінку токсичності хлориту натрію: допустиме добове споживання становить 30 мкг на 1 кг маси тіла.  

Лікування отруєння симптоматичне та підтримуюче, за необхідності, з корекцією електролітного дисбалансу. Докладні рекомендації щодо лікування можна отримати в центрі отрут (https://www.who.int/gho/phe/chemical_safety/poisons_centres/en/).

Інформація за даними Європейської системи епідеміологічного нагляду (TESSy)

Інші новини