Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
ЦГЗ розширює співпрацю з медичними університетами для підготовки фахівців з раціонального використання антимікробних препаратів та боротьби з антимікробною резистентністю
22.04.2025
16:38

ЦГЗ розширює співпрацю з медичними університетами для підготовки фахівців з раціонального використання антимікробних препаратів та боротьби з антимікробною резистентністю

Центр громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) та Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC) провели зустріч із керівництвом медичних університетів, підпорядкованих Міністерству охорони здоров’я України. Зустріч відбулася за підсумками підписаних меморандумів про співпрацю, які передбачають  удосконалення та розширення змісту навчальних дисциплін для клінічних фармацевтів та лікарів у напрямку раціонального використання антимікробних препаратів у контексті боротьби з антимікробною резистентністю.

«Підписані меморандуми закладають основу для плідної співпраці та створюють можливості для обміну знаннями, освітніми матеріалами й експертним досвідом з медичними університетами України. Ми щиро вдячні нашим партнерам з CDC за системну підтримку та спільне бачення ефективних шляхів протидії антимікробній резистентності. Ми відкриті до участі наших фахівців в освітніх заходах, готові надавати методичну підтримку та активно долучатися до спільних науково-практичних ініціатив. Переконані, що лише спільними зусиллями, поєднуючи національний досвід і академічний потенціал університетів, ми зможемо забезпечити українські медичні заклади висококваліфікованими фахівцями, що володіють сучасними теоретичними та практичними знаннями», — підкреслив Генеральний директор ЦГЗ, доктор медичних наук Михайло Росада.

До партнерства долучилися 10 провідних медичних закладів вищої освіти України: Буковинський державний медичний університет, Дніпровський державний медичний університет, Донецький національний медичний університет, Запорізький державний медико-фармацевтичний університет, Івано-Франківський національний медичний університет, Національний фармацевтичний університет, Одеський національний медичний університет, Полтавський державний медичний університет, Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, Харківський національний медичний університет. 

ЦГЗ вже передав університетам систематизований пакет навчальних матеріалів, що містить близько сотні презентацій, тисячі сторінок лекцій, приклади матеріалів для самооцінювання та підручникового формату. У цих матеріалах представлено сучасна фармакологія, зокрема адміністрування антимікробних препаратів,  підходи до лікування та діагностики інфекційних захворювань, організації інфекційного контролю відповідно сучасного законодавства, а також методи роботи з доказовими медичними джерелами.

Найближчим часом ці матеріали будуть впроваджені у навчальний процес університетів, що долучилися до співпраці. 

Також сторони висловили намір посилювати співпрацю зі взаємним залученням фахівців до спільних науково-практичних та просвітницьких заходів з метою забезпечення системи охорони здоров’я медичними кадрами, підготовленими до викликів сьогодення.

Довідково: навчальні матеріали були створені в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епіднагляду, реагування на спалахи захворювань та їх профілактики», що реалізується за фінансування CDC та Департаменту охорони здоров’я і соціального забезпечення США (DHHS).

Інші новини