Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Інклюзивність і права осіб з інвалідністю: підсумки вебінару від Центру громадського здоров’я
11.12.2024
13:13

Інклюзивність і права осіб з інвалідністю: підсумки вебінару від Центру громадського здоров’я

9 грудня 2024 року в рамках Міжнародного дня людей з інвалідністю Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) провів вебінар, присвячений питанням інклюзивності та комунікації з особами з інвалідністю. До заходу долучилися представники громадських організацій, експерти, військові, ветерани, а також усі охочі.

Запис вебінару доступний на Ютуб-каналі ЦГЗ. Матеріали з вебінару ви можете переглянути у хмарному сховищі.

Під час зустрічі Владислав Єщенко військовий сапер з позивним «Самурай», доброволець 104 батальйону Територіальної Оборони «Бахмут», засновник та головний виконавчий директор Благодійного Фонду «Побачимо Перемогу», поділився особистим досвідом життя з інвалідністю після втрати зору та майже повної втрати слуху. Він наголосив на важливості коректної комунікації та адаптації суспільства до потреб осіб з інвалідністю.

Віталій Пчолкін, виконавчий директор ГО «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю “Група активної реабілітації”», ерготерапевт, консультант із питань безбар’єрності, член Ради безбар’єрності при Кабінеті Міністрів України, розповів про виклики, які постають перед людьми з ураженням спинного мозку, зокрема про недостатню доступність до медичних послуг, спеціального обладнання та якісної реабілітації. Віталій також розповів про важливість підвищення обізнаності про реабілітацію людей з ураженням спинного мозку.

Світлана Гнатюк, експертка ГО «Безбар’єрність», висвітлила безбар'єрність як суспільну цінність, а також розповіла про філософію безбар'єрності. Вона поділилася принципами толерантної та коректної комунікації з людьми з інвалідністю, підкресливши необхідність формування безбар’єрного суспільства як нової норми.

Катерина Тімакіна, старша фахівчиня з психічного здоровʼя мережі Veteran Hub, розповіла, який шлях проходять люди, що набули свою інвалідність під час війни. Вона зазначила, що в комунікації з воїнами та ветеранами головними є взаємоповага і гідність, а також наголосила, що важливо врегульовувати свій емоційний стан, щоб ефективно допомагати іншим. Катерина поділилася принципами травмаінформованого підходу в комунікації, який враховує психологічний стан і потреби людини.

Корисні посилання:

Дякуємо всім, хто долучився до вебінару та робить свій внесок у створення інклюзивного середовища. 

Матеріал підготовлений у рамках Всеукраїнської програми «Ти як?» (https://howareu.com/), ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Інші новини