Команда ЦГЗ та ВООЗ здійснила робочі візити в рамках подолання спалаху поліомієліту
Аби посилити національну програму з імунізації та епіднагляду в Україні під час війни, а також оцінити поточний стан реагування на спалах поліомієліту, фахівці ЦГЗ та ВООЗ відвідали медичні заклади у Житомирській та Чернігівській областях.
Під час візиту команда зустрілася з керівництвом Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Обговорювали проблематику епіднагляду в регіоні за вірусом поліомієліту, недостатній рівень охоплення щепленнями, шукали методи розв'язання цих проблем. Після обговорення в ОЦКПХ команда вирушила до одного з міських ЦПМСД, де команда поспілкувалася з персоналом кабінету щеплень.
“Завершити спалах поліомієліту можна лише з досягненням потрібного охоплення щепленням проти цієї недуги. Місцеві спеціалісти шукають різні шляхи долучення громад щепити своїх дітей. Завдяки нашому спільному з ВООЗ візиту ми бачимо, що медична система налагоджена та готова приймати відвідувачів. Вакцинація ефективна, безоплатна та доступна усім. Просимо батьків малят надолужувати щеплення”, — каже Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації Центру громадського здоров’я.
В Чернігівській області команда також поспілкувалась з ОЦКПХ та відвідала одну з точок відбору зразків в рамках проведення епіднагляду за поліомієлітом на об'єктах довкілля.
“Попри війну та обтяжливі наслідки обстрілів, епіднагляд та вакцинація в регіони тривають. Звісно ж, нам потрібно посилювати нагляд за випадками гострих в’ялих паралічів. ЦГЗ та ВООЗ готові допомагати місцевим фахівцям покращувати свої навички й врешті подолати спалах поліомієліту”, — розповіла Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я.
Склад фахівців команди ЦГЗ та ВООЗ:
- Сідартха Датта, Менеджер програм вакцинокерованих хвороб та вакцинації, Європейський Регіональний Офіс ВООЗ Siddhartha Datta, Program Manager of VPI and vaccination program, WHO Euro regional office;
- Реймонд Данколі, Керівник програми боротьби із спалахом поліомієліту в Україні Raymond Dankoli, Polio Outbreak Coordinator in Ukraine, WHO Country Office in Ukraine;
- Мозес Акхімієн, консультант Європейського Регіонального Офісу ВООЗ Moses Akhimien, Consultant of the WHO Euro Regional Office;
- Усман Еслеман, аналітик даних, ВООЗ Ousman Esleman, data analyst, WHО;
- Інна Григор’єва, Асистентка програм;
- Кошалко Оксана, завдувач відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров'я;
- Пашинний Андрій, завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров'я.
Нагадуємо, що в країні триває спалах поліомієліту. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду. У небезпеці діти до 5 років, адже у них хвороба може спричинити невиліковні наслідки.
Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, виникненням паралічів. Подеколи хвороба може призвести до смерті.
При одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється.
Вакцинація — єдина можливість вберегтися від недуги та ускладнень, які вона спричиняє.
Фото: ВООЗ
Читайте також: