Перейти до основного вмісту
Майже кожна дитина до 5 років хоча б раз заражається ротавірусною інфекцією
16.12.2020
14:25

Майже кожна дитина до 5 років хоча б раз заражається ротавірусною інфекцією

У Донецькій області 15 дітей постраждали внаслідок спалаху ротавірусної інфекції.

11 грудня у школярів підвищилася температура до 38 °C, з’явилися нудота, блювота, біль у животі, червоне горло, діарея. Діти перебувають на амбулаторному лікуванні.

Фахівці лабораторного центру взяли проби води, змиви з об’єктів довкілля для лабораторних досліджень, а також розробили план локалізації і ліквідації спалаху.

Протиепідемічні, профілактичні заходи та епідеміологічне розслідування тривають.

Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) — хвороба, що є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо у немовлят і маленьких дітей.

Ще кілька десятиліть тому про цю недугу ніхто не знав, а у захворілих осіб діагностували гастроентерит. Відкриття ротавірусу пов’язано з ім’ям Рут Бішоп, якій 1973 року вдалося виявити вірусні частинки в епітеліальних клітинах дванадцятипалої кишки пацієнтів.

Майже кожна дитина у світі до 5-річного віку заражається ротавірусом принаймні один раз.

Ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок.

Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі.

Хворобу реєструють протягом усього року. Проте особливістю її як вірусного гастроентериту є підйом в осінній період з подальшим наростанням у зимово-весняний.

Симптоми захворювання переважно з’являються через 2 дні. Блювота й діарея можуть тривати від 3 до 8 днів. Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей можуть бути додаткові симптоми (втрата апетиту, зневоднення).

Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.

Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.

ВООЗ наголошує, що використання ротавірусних вакцин має бути частиною всеосяжної стратегії боротьби з діарейними захворюваннями з розширенням профілактики (сприяння ранньому і виключно грудному вигодовуванню, миття рук з милом, поліпшення водопостачання та санітарії).

За останні 10 місяців в Україні зареєстровано 2 450 випадків ротавірусного ентериту, зокрема 2 325 — серед дітей до 17 років. Для порівняння, за такий самий період минулого року було зареєстровано 8 869 та 8 465 випадків відповідно.

Докладніше про імунопрофілактику: http://bit.ly/34hSKHX.

Як захистити себе від гострих кишкових інфекцій: http://bit.ly/2XqwFFG.

Тарілка здорового харчування: http://bit.ly/34hSatL.

Статистична інформація про поширеність в Україні ротавірусної інфекції: https://bit.ly/37p3Ixh.

Інші новини