Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
14.04.2023
15:45

Omicron XBB.1.5 виявили у пацієнтів по всій країні

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила циркуляцію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 у всіх областях країни. 

Нагадуємо, ще попереднього тижня варіант коронавірусу SARS-CoV-2 Omicron XBB.1.5 виявили у пацієнтів по всій країні — крім Кіровоградської області.

«Методом секвенування визначено варіант Omicron XBB.1.5. у відібраному зразку в Кіровоградській області стічної води минулого тижня. Як ми і прогнозували, пацієнти з таким діагнозом вже є”, — розповідає Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

“Сам по собі штам Omicron клінічно переноситься пацієнтами легше, проте він передається швидше. Тому питання циркуляції Omicron XBB.1.5 в усіх областях вже питання днів. Тепер Omicron XBB.1.5 виявили у пацієнтів по всій країні. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше”, — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ. 

“Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років. 
Доступна та безоплатна вакцинація проти COVID-19 — це найбільш ефективний методом запобіганню тяжких наслідків захворювання. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!”, — каже Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ. 

Найближчий пункт чи центр вакцинації 

Читайте також:

Omicron XBB.1.5 виявили у пацієнтів по всій країні — крім Кіровоградської області

Чи варто боятися мутації варіанту Omicron XBB.1.5? Відповідають експерти

Як в Україні досліджують вірус SARS-CoV-2 

В Україні зафіксували перший випадок інфікування штамом підвиду COVID-19 «Omicron» XBB.1.5

Варіант Omicron XBB.1.5 підтверджено в 4 областях: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ

У Черкаській та Львівській областях циркулює варіант Omicron XBB.1.5: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ 

Інші новини