Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Презентація Концепції розвитку системи охорони здоров’я у столиці
22.06.2016
18:43

Презентація Концепції розвитку системи охорони здоров’я у столиці

Ми повинні створити медичну систему за зразком наших європейських партнерів, яка б надавала киянам якісну та ефективну допомогу. Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час презентації Концепції розвитку системи охорони здоров’я у столиці.

Віталій Кличко наголосив, що метою столичної влади є створення принципово нової системи, де усі кошти вийдуть із тіні і будуть вкладатися у гідну зарплатню лікарів, у сучасне медичне обладнання лікарень, в препарати для київських пацієнтів.

«Ми розраховуємо, що згодом ця система стане основою для переходу на страхову медицину», – підкреслив мер.

Мер Києва зазначив, що для створення ефективних умов для роботи медиків та лікування пацієнтів столична влада залучатиме найкращий світовий досвід, міжнародні організації, фахівців та інвесторів, які готові допомагати втілювати ноу-хау в медичній сфері столиці.

Мер подякував представникам USAID, UNICEF, UNAIDS, ЄБРР, ОБСЕ та інших організацій за ту підтримку, яку вони постійно здійснюють в медичній та інших сферах. За словами Віталія Кличка, місто чекає на іноземних партнерів та інвесторів, яким створює максимально сприятливі умови для інвестування в модернізацію охорони здоров’я столиці.

«Ті перетворення, які ми починаємо впроваджувати – складні, можливо, болісні, але їх потрібно втілювати», – наголосив Віталій Кличко.

Метою запропонованої Концепції розвитку системи охорони здоров’я Києва є надання більш якісних та доступних медичних послуг для населення, раціональне використання коштів лікарень та створення більш сприятливих умов праці для лікарів. У рамках концепції планується створити електронну систему обслуговування пацієнтів, зокрема запровадження електронної реєстратури, медичної картки та створення єдиної системи обліку.

У міжнародній конференції «Розвиток системи охорони здоров’я міста Києва» взяли участь в.о. міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, в.о. директора місії USAID Джон Пеннел, директор UNAIDS в Україні Яцек Тишко, голова представництва ЮНІСЕФ Джованна Берберіс, представники дипломатичних представництв в Україні, Світового банку, ЄБРР, Американської торгової палати та інші.

За словами Джона Пеннела, американський уряд підтримує Київ у впровадженні медичної реформи. Крім того,  в рамках програми Fast Track Київ отримає технічну та фінансову допомогу. Також столиця отримає підтримку у лікуванні та профілактиці туберкульозу, зазначив представник USAID.

«Як сказав мер, Київ може стати взірцем втілення медичної реформи та прикладом для інших міст України», – наголосив Джон Пеннел.

За матеріалами прес-служби КМДА

Інші новини