Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Реформа ВІЛ-послуг у дії: семінар-нарада з виконання загальнодержавної програми протидії ВІЛ\СНІДУ в Україні
10.07.2015
17:18

Реформа ВІЛ-послуг у дії: семінар-нарада з виконання загальнодержавної програми протидії ВІЛ\СНІДУ в Україні

9-10 липня 2015 року у м.Києві за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» та міжнародних партнерів* відбувся семінар-нарада з обговорення нагальних питань щодо виконання Загальнодержавної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

Обласні державні адміністрації та Київська міська державна адміністрація, як співвиконавці Загальнодержавної програми мають забезпечити реалізацію низки завдань та заходів на регіональному рівні, шляхом розробки відповідних регіональних цільових програм та забезпечення їх фінансування з місцевого бюджету. В рамках наради учасники обговорили роль регіонів у забезпеченні сталості послуг, надаваних в рамках завдань та заходів, передбачених Загальнодержавною програмою, стан розробки та затвердження регіональних цільових програм, перспективи їх виконання в сучасних умовах комплексних реформ в державі. Велику увагу приділили питанню щодо забезпечення доступу до безперервної антиретровірусної терапії для хворих на ВІЛ-інфекцію відповідно до реальних потреб регіонів; розробили пропозиції щодо необхідних управлінських рішень на національному та регіональному рівнях та визначили потребу в технічній допомозі з боку міжнародних проектів  для ефективного виконання регіональних цільових програм в умовах комплексного реформування системи охорони здоров’я.

Учасниками семінару-наради стали представники Міністерства охорони здоров’я України, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, регіональних центрів профілактики і боротьби зі СНІДом, міжнародних організацій та проектів технічної підтримки.

«Ця подія має стратегічне значення, адже ми маємо розпочати чесний діалог про ризики та потенційні проблеми, які можуть виникнути у процесі виконання загальнодержавної програми протидії ВІЛ/СНІДу у контексті реформування системи охорони здоров’я в Україні. УЦКС разом з міжнародним партнерами UNAIDS та CDC зробили титанічні зусилля для отримання додаткового джерела фінансування програми протидії ВІЛ\СНІД у зв’язку із завершенням програми Глобального фонду в Україні у 2017 році», - коментує професор Наталія Нізова, директор ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України.

«В Україні ми працюємо вже 10 років, але саме зараз, напевне, найбільш значущий період у наші діяльності, адже уряд здійснює одночасно 3 важливі кроки: реформує систему охорони здоров’я, забезпечує сталу відповідь на епідемію ВІЛ/СНІДу  та забезпечує перехідний етап після скорочення програми фінансування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. І ми всіма силами підтримаємо ці перетворення», - коментує Чарльз Вайтек, директор представництва CDC в Україні.

*Міжнародні партнери: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії», Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS), Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC), Deloitte Consulting.

 

 

Інші новини