Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Регулярне звернення до лікаря має стати ознакою культурності та свідомості людини
08.02.2017
17:33

Регулярне звернення до лікаря має стати ознакою культурності та свідомості людини

Кожна окрема особа, кожна сім’я в Україні повинна усвідомлено та відповідально відноситися до свого здоров’я. Звернення до лікаря кожних півроку має бути ознакою культурності людини та стати традиційним явищем в кожній сім’ї країни.

Про це під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком «Онкологія-2017. Чи є майбутнє в онкології після завершення програми «Онкологія»?» повідомила Генеральний директор Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я, професор Наталія Нізова.

Абсолютно не применшуючи важливості надання необхідної медичної допомоги онкохворим, пріоритетом діяльності МОЗ України все ж має стати профілактика, в тому числі і онкологічних захворювань. Адже, профілактика онкозахворювань, особливо якщо вона системно інтегрована з профілактикою інших хронічних захворювань має найпотужніший, з точки зору громадського здоров’я, потенціал та є найбільш економічно ефективним методом контролю над онкологічними захворюваннями.

«Не менш важливими способом боротьби проти раку є рання діагностика онкозахворювань та скринінг, метою якого є виявлення раку у пацієнтів, які не мають очевидних симптомів хвороби. При цьому, для того щоб зробити програми раннього виявлення ефективними, пацієнти повинні знати симптоми онкозахворювання, розуміти їх важливість та не боятися звертатися до лікарів», - наголосила Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України.

За її словами, стосовно діагностики онкозахворювань, у тому числі на ранніх стадіях, повинен застосовуватися мультидисциплінарний підхід, який передбачає участь не тільки профільних спеціалістів, а й лікарів первинної ланки та фактично всіх спеціалістів, до яких звертаються пацієнти.

Також, на державному рівні, зазначила професор Нізова, до профілактики захворювань необхідно запровадити міжвідомчий підхід, що передбачає участь і економічного сектору, і установ соціальної та освітньої сфери.

«Якщо ми говоримо про впровадження ефективної інформаційної роботи, нам потрібна  співпраця з Міністерством освіти та науки, Міністерством соціальної політики, з економічними інституціями, які мають чітко розуміти, чого вартуватиме для держави поширення стратегії ранньої діагностики, як, наприклад, щодо жіночих раків, порівняно з вартістю онкологічних операцій, які є дуже дороговартісними. Не за горами момент, коли у світі говоритимуть про виліковність раку, але набагато дешевше зробити вже сьогодні більшість населення свідомим щодо необхідності звертатися за профілактичними оглядами і своєчасно оцінювати індивідуальні ризики», - сказала Наталія Нізова.

Інші новини