Перейти до основного вмісту
05.01.2021
11:45

У Чеській Республіці не виявляли в українця «британський» штам коронавірусу

Центр громадського здоров’я офіційно звернувся до Чеської Республіки, аби з’ясувати чи виявляли в українця із Закарпаття новий мутований штам SARS-CoV-2.

В офіційній відповіді Національний координаційний центр із реагування на спалахи та ММСП Чеської Республіки повідомив, що в Чеській Республіці не виявлено жодного випадку нового варіанту VUI–202012/01 SARS-CoV-2. Відповідно, це доводить недостовірність інформації, яка ширилася в українських ЗМІ в грудні 2020 року, що нібито на Закарпатті в пацієнта було виявлено новий мутований штам коронавірусу, який циркулює у Великій Британії.

Нагадаємо, що мутації вірусу можуть зафіксувати лише вчені за допомогою генетичного аналізу коронавірусу — секвенування геному. Це досить складний, тривалий та дорогий процес: геном вірусу розрізають на дуже дрібні частинки й ці частинки завдяки реагентам та спеціальному обладнанню — секвенатору — вивчають і фіксують зміни в геномі вірусу. У процесі секвенування досліджується вибірка зразків — знеособлено, кожен зразок окремо. Пацієнту, у якого взяли зразок на секвенування, — не повідомляють усі деталі дослідження.

Нагадаємо, що в грудні 2020 року влада Великої Британії повідомила про виявлення нового варіанту SARS-CoV-2. Отримані 29 грудня результати дослідження та попередні аналізи показують, що новий варіант вірусу характеризується підвищеною трансмісивністю (заразністю) порівняно з варіантами, які циркулювали раніше, однак дотепер немає доказів, що він спричиняє тяжчий перебіг захворювання чи підвищує рівень смертності від ускладнень.

Інші новини