Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
У приватних клініках, лікарів-ФОП і пологових будинках робитимуть щеплення безоплатно
22.04.2019
17:15

У приватних клініках, лікарів-ФОП і пологових будинках робитимуть щеплення безоплатно

На початку літа у приватних медичних закладах та пологових будинках з’являться вакцини, закуплені державним коштом, а отже, безоплатні для всіх пацієнтів. Це регламентовано Наказом МОЗ від 27.02.2019 № 473 «Про затвердження Порядку розподілу та передачі імунобіологічних препаратів (вакцин) та медичних виробів, які використовуються для профілактичних щеплень».

Тепер розподіл закуплених державою вакцин буде відбуватися за принципом «за дитиною», а не «за закладом», як це було досі.

Щоби безоплатно вакцинуватися за національним Календарем щеплень у приватній клініці чи у лікаря-ФОП, дитина або дорослий мають підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Це можна зробити лише в тих приватних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України.

У приватних пологових будинках та неонатологічних центрах також будуть доступні для новонароджених вакцини БЦЖ і для профілактики гепатиту В. Для отримання цих вакцин у зазначених закладах не потрібна декларація із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

У яких приватних медзакладах можна буде безоплатно вакцинуватися:

  • приватні клініки, що уклали договір з Національною службою здоров’я України;
  • сімейні лікарі, терапевти чи педіатри, які мають власну практику (лікарі-ФОП) і співпрацюють із НСЗУ;
  • приватні пологові будинки та неонатологічні центри.

Наприкінці березня 2019 р. МОЗ усунув ще один бар’єр для сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, які мають власну практику. Лікарі первинної ланки, котрі надають медичну допомогу як фізичні особи — підприємці, можуть робити щеплення. Так само змінилися вимоги до пунктів вакцинації: вони відповідають сучасним нормам і не містять зайвих обмежень.

Інші новини