Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
В Житомирі відбувся День відкритих дверей «Все про глаукому»
13.03.2017
13:04

В Житомирі відбувся День відкритих дверей «Все про глаукому»

В четвер, 9 березня 2017 року, напередодні Всесвітнього тижня боротьби з глаукомою, що проходитиме з 12 по 18 березня, в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського відбувся День відкритих дверей для регіональних ЗМІ.

Обласний позаштатний офтальмолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ганна Борщівська та лікар-офтальмолог Оксана Гаврилюк провели провели прес-брифінг для представників мас-медіа.

У рамках заходу відбулося знайомство з роботою офтальмологічних кабінетів, під час якого журналісти мали можливість пройти обстеження зору, виміряти внутрішньоочний тиск та отримати консультації фахівців.

Як правило, глаукома виникає в обох очах, але не одночасно. У другому оці вона може проявитися через кілька місяців або років. Тільки фахівець може визначити, чи є у вас глаукома і в якій формі.

За словами лікарів, для глаукоми характерні три основні ознаки: підвищення внутрішньоочного тиску, звуження поля зору, зміна зорового нерва.

Щоб вчасно розпізнати глаукому важливо знати її симптоми і суб`єктивні відчуття хворого. Фахівці розрізняють кілька форм глаукоми.

Відкритокутова глаукома - найбільш поширена форма. Це особливо підступний різновид хвороби, при якому не спостерігається чітко виражених симптомів. Людина може ніяк не відчувати помірного підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ), яке вже згубно діє на зоровий нерв, що призводить до втрати зору.

На підвищення внутрішньоочного тиску можуть вказувати наступні ознаки: затуманення зору, поява "сітки" перед очима; наявність "веселкових кіл" при погляді на джерело світла (наприклад, на лампу, що світиться), відчуття дискомфорту в оці, відчуття важкості та напруження; незначна різь в оці, відчуття зволоження ока; погіршення здатності бачити в сутінках; незначні болі навколо очей.

Закритокутова глаукома - часто перебігає у вигляді нападів. Гострий приступ такої форми глаукоми має характерні ознаки: значне підвищення ВОТ, сильний біль в оці, головний біль. Зір у хворому оці різко падає. Гострий приступ часто приймають за мігрень, зубний біль, гостре шлункове захворювання, менінгіт, грип, тому що хворий скаржиться на головний біль, нудоту, загальну слабкість, навіть не згадуючи про очі. У такому випадку він може залишитися без допомоги, настільки необхідної в перші години виникнення нападу.

Вторинна глаукома - виникає як наслідок інших очних захворювань (запальних, судинних, дистрофічних, пов`язаних із захворюваннями кришталика, травмами). Причиною підвищення ВОТ при вториннйі глаукомі є порушення відтоку внутрішньоочної рідини. Глаукома з нормальним або низьким внутрішньоочним тиском виникає внаслідок порушення кровопостачання ока, насамперед дренажного апарату і зорового нерва. При цій формі глаукоми зниження гостроти зору, звуження меж поля зору, розвиток атрофії зорового нерва відбувається на тлі нормального ВОТ.

Інформаційна довідка:

В Житомирській області функціонують 24 долікарських кабінети та 6 глукомних кабінети, де вимірюється внутрішньоочний тиск. 
Всього в 2016 році виконано 166140 тонометрій, вперше виявлено 684 хворих на глаукому.
На диспансерному обліку перебуває 6634 хворих на глаукому.
Пролікувалось у стаціонарі хворих на глаукому -  1262.
Прооперовано з приводу глаукоми 411 пацієнтів.

Інші новини