Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Варіант Omicron X.B.B.1.5 циркулює майже по всій країні: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ
22.03.2023
15:45

Варіант Omicron XBB.1.5 циркулює майже по всій країні: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила циркуляцію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 у переважній більшості областей країни. 

Відтак підтверджено методом секвенування Omicron XBB.1.5 у пацієнтів з: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської (де був перший пацієнт), Тернопільської, Харківської, Чернівецької та Чернігівської областей. 

“Результати секвенування підтвердили варіант Omicron XBB.1.5 у переважній більшості областей країни. Завдяки роботі секвенатора та команди наших фахівців вдалося опрацювати майже тисячу зразків та будемо продовжувати далі”, — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

“Сам по собі штам Omicron клінічно переноситься пацієнтами легше, проте він передається швидше. Тому питання циркуляції Omicron XBB.1.5 в усіх областях — питання тижнів. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше”, — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ. 

“Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років.
Доступна та безоплатна вакцинація проти COVID-19 — це найбільш ефективний методом запобіганню тяжких наслідків захворювання. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!”, — каже Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ. 

Найближчий пункт чи центр вакцинації 

Читайте також:

Чи варто боятися мутації варіанту Omicron XBB.1.5? Відповідають експерти

Як в Україні досліджують вірус SARS-CoV-2 

В Україні зафіксували перший випадок інфікування штамом підвиду COVID-19 «Omicron» XBB.1.5

Варіант Omicron XBB.1.5 підтверджено в 4 областях: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ

У Черкаській та Львівській областях циркулює варіант Omicron XBB.1.5: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ 

Інші новини