![Лабораторія Центру громадського здоров’я підтвердила випадок мутації варіанту Omicron XBB.1.5](/sites/default/files/styles/stranica_novosti/public/2023-01/template_web_2%2C%20%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%96%D1%8F%20%2815%29.png?itok=p2ARzBrP)
Референс-лабораторія Центру громадського здоров’я підтвердила випадок мутації варіанту Omicron XBB.1.5
На тижні референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ виявила перший випадок в Україні хворого на мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2. Пацієнт з Сумської області, вакцинований проти COVID-19 не був.
Станом на кінець січня ситуація з перебігом COVID-19 контрольована. “Наша референс-лабораторія на постійній основі здійснює молекулярний епідеміологічний нагляд за вірусом SARS-CoV2 за допомогою секвенатора. Попри складнощі, нам вдалося зробити вже було понад 900 секвенувань”, — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.
На засіданні ВООЗ 5 січня 2023 року технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант Omicron, який циркулював раніше .
Щонайменше 30 країн вже виявили варіант Omicron XBB.1.5. Нагадуємо, що найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання — є доступна та безоплатна вакцинація. Для щеплення не обов’язково мати декларацію з лікарем.
Найближчий пункт чи центр вакцинації
Читайте також:
Як в Україні досліджують вірус SARS-CoV-2