Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Використання нового препарату  «Бедаквілін» для лікування туберкульозу в Україні
21.07.2015
17:50

Використання нового препарату «Бедаквілін» для лікування туберкульозу в Україні

21 липня 2015 року відбулася нарада для обговорення можливості використання нового протитуберкульозного препарату (бедаквілін) в Україні за участі представників ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» (УЦКС), регіонального бюро ВООЗ в Україні, USAID SIAPS «Системи покращення доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг» та  фахівців з реєстрації лікарських засобів Державного експертного центру.

Одним з головних компонентів  нової Глобальної стратегії з протидії туберкульозу на період 2016 - 2035 рр. є необхідність впровадження нових засобів для лікування хворих на туберкульоз, в першу чергу мультирезистентного (МРТБ) та з розширеною резистентністю (РРТБ). На сьогодні питання забезпечення доступу до нових протитуберкульозних препаратів для лікування пацієнтів, хворих на   МРТБ/РР ТБ, залишається проблемним. Згідно із статистичними даними УЦКС за 2014 рік в Україні зареєстровано близько 7855 хворих з МРТБ, з них 1201 з розширеною резистентністю.

Згідно з керівництвом ВООЗ щодо використання бедаквіліну необхідно забезпечити відповідність таким критеріям: ефективна система лікування і моніторингу, активний фармаконагляд і менеджмент побічних ефектів. На сьогодні препарат проходить III фазу клінічних досліджень і схвалений регуляторними органами Російської Федерації та США.  Україна входить до переліку країн, які можуть подавати запит на безкоштовне отримання бедаквіліну в рамках унікальної програми пожертвувань відповідно до угоди , що була підписана між Агентством США з міжнародного розвитку та виробником бедаквіліну «Джонсон і Джонсон». Реєстрація препарату в Україні відповідно до чинної нормативної бази здійснюється безкоштовно, позачергово та без проведення контролю якості.

Учасники наради обговорили пілотні регіони для впровадження лікування з використанням бедаквіліну. Регіони будуть відібрані з урахуванням підтримки керівників протитуберкульозної служби впровадження пілоту, епідеміологічно-напруженої ситуації із захворюванням на туберкульоз, забезпечення належної організації лікування хворих на МР ТБ та підтримки USAID SIAPS для здійснення належного фармаконагляду.

Більш детальна інформація про препарат - http://stbcu.com.ua/2014/bedaquilin/

Інші новини