Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
907 школярів Львівщини вакцинували від кору 20 лютого
22.02.2019
13:27

907 школярів Львівщини вакцинували від кору 20 лютого

У третій день спецоперації з посилення заходів імунізації на Львівщині проти кору захистили 907 школярів, зокрема 158 дітей у Львові.

«Ще раз звертаюся до батьків з проханням дати згоду на вакцинацію, дозволити педагогам привести цих дітей в поліклініки, де під наглядом лікаря, який несе відповідальність за процес вакцинації, ваша дитина буде вакцинована і буде захищена від вірусу кору», — закликає начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

У місті всім батькам через навчальні заклади, через класних керівників, надали бланки інформованої згоди, щоби батьки дали згоду на вакцинацію. Частина цих документів уже повернулася — майже 2 500 згод на щеплення дітей Львова у межах цієї спецоперації, — і вони продовжують надходити.

Загалом за перші три дні кампанії проти кору щепили майже 3 000 дітей. Це більше, ніж середньомісячний показник вакцинації дітей Львівщини минулого року.

Спеціальні заходи реалізують відповідно до рішення засідання Оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні, затвердженого наказом МОЗ України від 21 грудня 2018 р. № 2401. Така спецоперація стала першою в історії незалежної України. Подібні заходи вже ініційовано і у Вінницькій області.

Нагадаємо, що специфічного лікування від кору не існує — запобігти захворюванню може лише вакцинація. Станом на 14 лютого у регіонах було 1 006 096 доз вакцини КПК (проти кору, паротиту, та краснухи) виробництва Бельгії та США.

Інші новини