Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Центр громадського здоров’я в рамках співпраці з ГФ закупив 200 порт-систем для лікування хворих на туберкульоз
05.02.2018
09:46

Центр громадського здоров’я в рамках співпраці з ГФ закупив 200 порт-систем для лікування хворих на туберкульоз

Центр громадського здоров’я в рамках співпраці з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією (далі - Глобальний фонд) закупив 200 порт-систем на суму 1 264 524,00 гривень для покращення якості життя пацієнтів, хворих на туберкульоз. Імплантовані порт-системи призначені для полегшення лікування хворих на туберкульоз, яким потрібно довгострокове лікування та часті ін’єкції. Системи будуть передані у 1 кварталі 2018 року в обласні протитуберкульозні диспансери в усі регіони України для лікування пацієнтів згідно із запитами протитуберкульозних закладів.  

«Використання імплантованих порт-систем є сучасною методикою проведення довготривалих інфузій, яка широко розповсюджена в європейських країнах, США та Ізраїлі. Приблизно 35% всіх онкохворих пацієнтів в Європі, яким призначене хіміотерапевтичне лікування, отримують його через імплантований порт. У фтизіатричній галузі ряд країн представляли свій досвід з використання імплантованих систем для довготривалих інфузій у хворих на ХРТБ на міжнародних конференціях, наприклад Білорусь та Латвія. Завдяки коштам Глобального фонду ми можемо значно полегшити лікування та підвищити якість життя хворих на туберкульоз, використовуючи імплантовані порт-системи. Вони дозволяють комфортно і безболісно доставляти ліки в організм пацієнта, якому потрібні часті ін’єкції, а також забирати кров для аналізів. З порт-системою можна вести активний спосіб життя і не обов’язково тривало перебувати в умовах стаціонару, насолоджуватись життям, що позитивно впливає на одужання», – зазначила Яна Терлеєва, завідувач Центру контролю за соціально-небезпечними захворюваннями Центру громадського здоров’я.

Імплантована порт-система – це медичний пристрій, призначений для введення різних медичних препаратів, забору крові, дренування тощо. Порт-система імплантується під шкіру у верхній третині грудної клітки (в праву або ліву підключичну область) під час нетривалої хірургічної операції, складається з венозного катетера і з’єднаного з ним резервуара. Вона виглядає як невелика ємність із пластику або металу, у верхній частині якої розташовується мембрана з багатошарового силікону. Через неї спеціальною голкою для порт-систем виконуються пункції для забору крові, введення лікарських засобів і промивання пристрою. Інфузійний порт має тонку трубочку-катетер довжиною до 50 см.  Один кінець катетера під’єднується в бічну частину порту, другий виводиться в центральну вену. Порт-системи забезпечують полегшений постійний доступ у судинну систему пацієнта, створюють фізичний комфорт, не травмуючи вени.

Серед переваг порт-системи можна назвати такі:

  • Порт повністю захований під шкіру, внаслідок чого знижується ймовірність інфікування.
  • Безболісні ін’єкції, які дозволяють уникати стресу перед черговим уколом.
  • Пацієнт з установленим портом не відчуває ніякого дискомфорту.
  • Дозволяє багаторазово вводити препарати з подразнюючою дією (хіміотерапевтичні засоби та ін.).
  • Дозволяє проводити регулярні забори крові для проведення аналізів.
  • Порт можна використовувати протягом декількох років без необхідності перевстановлення.
  • Зменшує ризик розвитку флебітів на тлі багаторазових внутрішньовенних введень лікарських засобів.
  • Простота і зручність у використанні.

Ось так виглядає імплантована порт-система:

Детальніше про використання порт-системи можна дізнатись за посиланням http://u-port.ua/ua/dlya-patsientov/zachem-nuzhen-port/

Інші новини