Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Шляхи покращення доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг
18.06.2015
13:35

Шляхи покращення доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг

16 –17 червня 2015 року у м. Києві відбувся «Семінар з Оцінювання національної системи забезпечення лікарськими засобами», реалізований  у рамках проекту «Системи покращеного доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг» (SIAPS) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В Україні такий захід проходить уперше. Його результати нададуть Уряду України необхідну інформацію для прийняття рішень щодо посилення національної системи забезпечення препаратами в рамках реформи системи охорони здоров’я.

Участь у заході взяли заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець, директор Офісу охорони здоров’я USAID — Україна Чарльз Лерман, директор проекту SIAPS в Україні Уаніта Анн Фолмсбі, представники Світового банку, МОЗ України,  ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», ДП «Державний експертний центр МОЗ України», ДП «Укрвакцина», ДП «Укрмедпостач», пацієнтських організацій. Основними доповідачами виступили Симон Конеза, Старший радник міжнародної неприбуткової організації Management Sciences for Health (MSH), США та  Кетлін Бертрам, Координатор програм технічної підтримки MSH/SCMS, США.

За словами І. Перегінця, національна оцінка системи забезпечення лікарськими засобами дозволить знайти проблеми в управлінні процесами  від планування до постачання і виправити їх, забезпечивши більшу ефективність виконання програм.

Під час семінару міжнародні експерти запропонували методологічну основу оцінювання національної системи постачання та очікувані результати її застосування в Україні. Національна оцінка системи забезпечення лікарськими засобами використовує 2 інструменти: Модель зрілості можливостей та Оцінку основних показників результативності системи забезпечення лікарськими засобами. Модель зрілості можливостей — діагностичний інструмент, який оцінює зрілість можливостей системи забезпечення на різних рівнях — від центрального до структур, що надають послуги, а також у всіх функціональних сферах та міждисциплінарних організаційних елементах, таких як людські ресурси, процеси та інфраструктура.

Від ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» захід відвідали Яна Терлеєва, завідувач відділу планування та надання медичної допомоги хворим на туберкульоз УЦКС,  Людмила Павлюк, провізор відділу управління закупівлями та постачаннями УЦКС та Оксана Свирид, старший спеціаліст відділу управління закупівлями та постачаннями УЦКС.

 

 

Про організацію

Державна установа «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров'я України» (УЦКС) був створений з метою покращення координації та спрямування національних зусиль для боротьби з ВІЛ, туберкульозом та іншими соціально небезпечними захворюваннями в Україні.

Центр було сформовано у 2012 році на базі Державної установи «Український центр профілактики і боротьби зі СНІДом міністерства охорони здоров’я України» та Національного центру боротьби з туберкульозом.

УКЦС виступає провідним експертом в таких напрямках: збір даних з ВІЛ-інфекції та туберкульозу по всій країні, фармацевтичний менеджмент ВІЛ та туберкульозу,  розробка стандартів і протоколів для лікування туберкульозу та ВІЛ, оцінка та контроль якості постачальників медичних послуг.

Директор центру – д. мед. н., проф. Наталія Миколаївна Нізова.

Інші новини