У готелі Києва зафіксовано спалах кишкової інфекції: як уберегтися від захворювання
Київський міський центр контролю та профілактики хвороб повідомив про спалах гострої кишкової інфекції. Захворіли четверо працівників одного з готелів столиці та двоє гостей.
Встановлено, що ці люди вживали їжу в готелі. Вони звернулись по медичну допомогу й були госпіталізовані до медзакладів Києва.
Медики і фахівці проводять необхідні бактеріологічні обстеження, щоб встановити групу кишкових інфекцій. Хворим надається необхідна медична допомога.
Причини поширення інфекції озвучать після проведення епідеміологічного розслідування.
Чим небезпечні гострі кишкові інфекції?
Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей.
Кишкові інфекції передаються через вживання зараженої їжі та води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки й предмети побуту.
Найчастіше збудники кишкових інфекцій є у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах і овочах.
Правила безпеки для уникнення гострих кишкових інфекцій:
- дотримуйтесь гігієни рук;
- мийте їжу під проточною водою;
- термічно обробляйте їжу;
- не купуйте соленої та вʼяленої риби на стихійних ринках;
- не купуйте готову їжу в ятках, які неналежно зберігають продукти;
- зберігайте в холодильнику сирі продукти та приготовлену їжу окремо;
- висушуйте посуд після його миття;
- якщо маєте сумніви в якості води, прокіпʼятіть її;
- вакцинуйтесь.
Симптоми гострої кишкової інфекції: слабкість; підвищення температури; біль у животі; блювота; діарея.
За перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря!
Люди старшого віку та діти раннього або дошкільного віку перебувають у групі ризику гострих кишкових інфекцій. Так, у дітей швидко розвивається дегідратація, тож їм обов’язково потрібна допомога лікаря.
Віруси чи бактерії можуть потрапити у харчові продукти на будь-якій стадії шляху від виробництва до столу, тому кожен учасник процесу, від виробника до споживача, відіграє роль у запобіганні зараженні їжі.
Щоб уберегтися від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій, вживайте лише ті продукти чи страви, у якості яких ви впевнені.