Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Вакцинація дітей проти кору
09.11.2023
17:39

У межах кампанії з "наздоганяючої" вакцинації проти кору вакциновано понад 153 тисячі дітей

У межах кампанії з "наздоганяючої" вакцинації проти кору, епідемічного паротиту і краснухи станом на 28 жовтня 2023 року серед дітей в Україні зроблено 153 493 щеплень. Зокрема, першу дозу отримали 68 488 дітей віком від 2 до 17 років, другу дозу отримали 85 005 дітей від 7 до 17 років.

Найвищий рівень охоплення щепленнями зареєстровано у Дніпропетровській, Одеській, Тернопільській, Харківській областях. Найнижчий —  в Сумській і Полтавській областях. 

"Для проведення кампанії було задіяно 2,6 тис. пунктів щеплень у медзакладах, 72 центри вакцинації, 312 мобільних бригад. Вакцинація проводиться в усіх регіонах України, підконтрольних уряду, зокрема і серед ВПО в центрах тимчасового розміщення. Під час кампанії ми фіксували випадки не проведення щеплень дітям, які були запрошеними на вакцинацію. Серед основних причин: перебування осіб за межами територій постійного проживання, зважаючи на безпекову ситуацію в регіоні; відмова батьків від щеплень  через недовіру до вакцинації, релігійні переконання", – зазначив Андрій Пашинний, завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров'я. 

Нагадаємо, "наздоганяюча" вакцинація дітей проти кору тривала з 17 липня 2023 року з метою вакцинації дітей, які з будь-яких причин пропустили щеплення КПК згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. 

Вакцинальна кампанія була спрямована на запобігання ймовірного спалаху кору в Україні, який має циклічний характер і повторюється раз на 4-5 років. Востаннє спалах кору був зафіксований у країні у 2017-2019 роках, тоді захворіло близько 115 000 людей, 41 з яких померла. Його причиною стало низьке охоплення щепленнями у громадян.

Ліків від кору не існує, тому єдиний засіб вберегтися від захворювання — це вакцинація.  Щеплення можна зробити безкоштовно у медичних закладах, які уклали договір з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) за Програмою медичних гарантій. 

В Україні використовують трикомпонентну вакцину, яка в собі містить антигени проти кору, епідемічного паротиту та краснухи відомого світового виробника. 

За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щонайменше 95% дітей у країні мають бути щеплені двома дозами вакцини КПК для забезпечення надійного захисту від кору.

Інші новини