Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
12.08.2022
17:26

Україна отримала вакцину проти гепатиту В та кору в якості гуманітарної допомоги

На початку серпня в Україну доставили 8 500 десятидозних флаконів вакцини проти гепатиту В (загалом — 85 000 доз) та 100 000 однодозних флаконів багатокомпонентної вакцини проти кору, паротиту і краснухи. Поставка є гуманітарною допомогою. Усі дози вакцини проти кору, паротиту і краснухи вже доставлено в регіони, наразі готується розвезення вакцини проти гепатиту В.

Обидві вакцини внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, їх можна отримати безоплатно в закладах охорони здоров’я, що мають укладений договір із Національною службою охорони здоровʼя (НСЗУ). Така поставка дозволяє забезпечити українським дітям безперервність планової імунізації, а отже — захистити їх від важкого перебігу важких інфекційних хвороб.

Вакцину проти гепатиту В роблять немовлятам ще в пологовому будинку в першу добу життя, а потім у 2 і 6 місяців. Вакцинація рекомендована й дорослим. Щеплення від кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи роблять у 12 місяців і 6 років.

Найближчим часом очікується також надходження в країну 600 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту та 99 500 доз інактивованої вакцини проти поліомієліту у якості гуманітарної допомоги від Дитячого фонду ООН (UNICEF).

Усі вакцини, внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, є в наявності. Наприклад, станом на 1 липня в Україні було 1 377 625 доз анатоксину для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену (АДП-м); 964 923 дози вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом; 358 560 доз вакцини для профілактики туберкульозу тощо.

Загалом, наявних залишків та запланованих надходжень вакцин достатньо для забезпечення потреби в щепленнях до січня 2023 року.

Інші новини