Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Україна подала заявку на міжнародну допомогу Франції у боротьбі зі СНІДом, туберкульозом і малярією
14.08.2018
11:00

Україна подала заявку на міжнародну допомогу Франції у боротьбі зі СНІДом, туберкульозом і малярією

У Міністерстві охорони здоров’я України відбулося засідання Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. 

Одним із пунктів порядку денного був розгляд заявки України в рамках проекту Уряду Франції «Зміцнення національної інформаційної системи охорони здоров’я для вдосконалення процесу безперервності надання послуг протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні».

Франція – одна з країн-засновниць і друга країна за сумарним рівнем фінансування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. До того ж, у 2010 році Франція оголосила і у 2011 році запустила «Ініціативу 5%». Ця ініціатива – новий спосіб фінансування Францією Глобального фонду, коли 5% від цільового щорічного внеску до Глобального фонду Франція спрямовує на підтримку франкомовних країн-бенефіціарів. До списку країн, які підтримує Франція у сприянні здійсненню грантів, визначенні стратегій в цих країнах і сприянні сумлінному управлінню грантами та розбудові потенціалу, входить і Україна.

Створена у доповнення до грантів, наданих Глобальним фондом, ініціатива 5% координується у Секретаріаті Фонду. Заявки з країн систематично перевіряються і коментуються, Секретаріату Глобального фонду постійно інформує про те, як просуваються місії експертів.

Основні цілі, які планується досягти у разі підтримання заявки України:

1. Завершення розробки основних функцій національної платформи електронного здоров'я;

2. Інтеграція інформаційних систем на рівні громад із платформою eHealth;

3. Профілювання цільового населення для покращення виявлення випадків ВІЛ та взяття ВІЛ-інфікованих під диспансерний нагляд;

4. Інтеграція функцій управління основними знаннями, необхідних для забезпечення максимально ефективної та економічної концентрації зусиль;

5. Економічна оцінка надання послуг та розробка механізму фінансування, заснованого на результатах (на фактичному обсязі та якості наданих послуг) для покращення процесу прийняття рішень та розподілу ресурсів.

Ігор Кузін, заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», представляючи проект заявки, розповів: «Проект дозволить забезпечити надійне і стабільне функціонування системи управління даними у сфері ВІЛ та туберкульозу шляхом підтримки та подальшого розвитку національної електронної платформи eHealth, інтеграції інформаційних систем на рівні установ та громад для ефективного моніторингу каскаду послуг, а також профілювання (відповідність цільовій групі) цільових груп населення для покращення виявлення випадків ВІЛ-інфекції та взяття ВІЛ-інфікованих під диспансерний нагляд».  

Інші новини