![зафіксовано високий рівень забрудненості атмосферного повітря](/sites/default/files/styles/stranica_novosti/public/2025-02/Povitrya_Site.jpg?itok=wBOI1O7O)
13.02.2025
10:53
Як зменшити вплив забрудненого пилом повітря на здоров’я
Станом на сьогоднішній ранок у Києві зафіксовано високий рівень забрудненості атмосферного повітря. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.
Ймовірна причина погіршення стану повітря — накопичення завислих речовин (пилу), оскільки маловітряна погода за підвищеного атмосферного тиску не сприяє розсіюванню домішок.
Щоб захиститися від шкідливого впливу забрудненого повітря, Центр громадського здоров’я рекомендує дотримуватись таких порад:
- не виходьте на вулицю без нагальної потреби;
- пийте воду. Для дорослих норма 2–3 літри на день. Також для відновлення втрачених солей та мікроелементів варто пити мінеральну лужну воду;
- на вулиці використовуйте респіратор або захисну маску;
- щоб брудне повітря не потрапляло до приміщень, зачиніть вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, зволожена тканина);
- вимкніть вентиляційні системи, які затягують повітря з вулиці;
- якщо є системи кондиціювання з фільтрацією повітря або очищувач повітря — увімкніть їх;
- проводьте вологе прибирання вдома й на робочих місцях. Поставте місткості з водою для додаткового зволоження повітря.
Наразі фахівці Київського міського центру контролю і профілактики хвороб проводять моніторинг показників якості повітря. Інформуватимемо вас про ситуацію і надалі.