Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
ЮНІСЕФ надає Україні 30 автомобілів для транспортування вакцин та закупив понад 1,5 мільйона доз вакцин
31.08.2022
11:06

ЮНІСЕФ надає Україні 30 автомобілів для транспортування вакцин та закупив понад 1,5 мільйона доз вакцин

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) передає Україні 30 автомобілів для транспортування вакцин для всіх регіонів країни. Першу партію із 10 автомобілів передала під час свого офіційного візиту виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

«Вакцини в Україні транспортуються та зберігаються з чітким дотриманням вимог, визначених виробником, попри ті виклики для системи охорони здоров’я, які принесло з собою повномасштабне вторгнення росії. Надані автомобілі-рефрижератори — це наш черговий етап до удосконалення “холодового ланцюга”, що дозволить не лише швидко розвозити вакцини в регіони, які їх потребують, а й з урахуванням залучення до цього процесу Центрів контролю і профілактики хвороб МОЗ України більш ефективно використовувати засоби імунопрофілактики. Так ми зможемо забезпечити безперебійний доступ до вакцин у кожному окремому закладі охорони здоров’я. Перший пілот розвезення вакцин Центрам контролю і профілактики хвороб уже найближчим часом буде розпочато у Львівській області», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Надані автомобілі оснащені спеціальним холодильним обладнанням з об’ємом для транспортування вакцин 4 куб. м. за температурного режиму +2…+8℃.

Також Україна починає отримувати вакцини, закуплені ЮНІСЕФ за кошти донорів — Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та уряду Японії. Вакцини від поліомієліту, дифтерії та правця, кору-краснухи-паротиту, та від сказу Україна отримає як гуманітарну допомогу — загалом більше 1,5 мільйона доз.

«Під час війни ризик поширення інфекційних хвороб значно зростає. Тому так важливо вчасно вакцинувати дітей та дорослих. ЮНІСЕФ продовжує підтримувати Україну в цей критичний час, щоб зменшити жахливі наслідки війни для людей», — наголосила виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

У 2021-му році Міністерство охорони здоров’я в партнерстві з ЮНІСЕФ та за підтримки уряду США та Світового банку розпочало оновлення холодового обладнання для транспортування та зберігання вакцин. В Україну були доставлені термоконтейнери, термосумки, холодоелементи, пристрої температурного моніторингу. Це обладнання використовують для транспортування і зберігання вакцин від COVID-19 та вакцин, передбачених національним календарем щеплень.

ЮНІСЕФ разом із партнерами продовжують підтримувати України в реагуванні на надзвичайну гуманітарну ситуацію, створену війною: надавати лікарські засоби та медичне обладнання, навчати медичний персонал, ремонтувати бомбосховища в українських лікарнях, надавати психологічну, консультаційну та матеріальну допомогу сім’ям із дітьми, проводити навчальні та інші заходи для дітей, їхніх батьків, соціальних працівників та освітян та багато іншого.

Інші новини