Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
З початку року на кір захворіло більше 37 000 українців, і рівень захворюваності знову зростає
08.04.2019
15:57

З початку року на кір захворіло більше 37 000 українців, і рівень захворюваності знову зростає

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 14-го тижня 2019 р. на кір захворіли 2 250 людей — 1 121 дорослий і 1 129 дітей. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.

Після кількох тижнів падіння рівень захворюваності на кір в Україні знову зростає. Із 28 березня до 4 квітня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Тернопільській (243 хворі: 81 дорослий і 162 дитини), у м. Київ (214: 118 дорослих і 96 дітей), Київській (175: 96 дорослих і 79 дітей), Харківській (171: 110 дорослих і 61 дитина) та Хмельницькій (160: 84 дорослі та 76 дітей) областях. Дані щодо захворюваності на кір у кожному з регіонів станом на 4 квітня 2019 р. можна побачити за посиланням.

З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 4 квітня 2019 р.) на кір захворіло 37 328 людей — 17 016 дорослих і 20 312 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей.

Нагадаємо, що 2 квітня місцева влада Хмельниччини зустрілася з в. о. міністра охорони здоров’я, доктором Уляною Супрун і генеральним директором Центру громадського здоров’я, доктором Володимиром Курпітою та обговорила план надзвичайних заходів проти кору в регіоні. Відповідні заходи з імунізації у Хмельницькому та Хмельницькій області розпочнуться найближчими днями, після засідання Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Мета — підвищити рівень охоплення щепленнями, аби захистити жителів області від кору.

Для надійного захисту від недуги усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 4 квітня в Україні було 1 094 415 доз. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці. Зауважте, що зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна ЛИШЕ у комунальних («державних») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Направляти на щеплення можуть сімейні лікарі, терапевти й педіатри.

Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Докладно про кір та вакцинацію проти кору: https://bit.ly/2Dok6Qh.

Інші новини