Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
02.04.2019
17:16

На Хмельниччині посилять заходи імунізації для протидії кору

Надзвичайні заходи для підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору запровадять протягом найближчих місяців у Хмельницькій області. Таке рішення представники Хмельницької ОДА ухвалили після наради з в. о. міністра охорони здоров’я, доктором Уляною Супрун.

«Лише за три місяці цього року у Хмельницькій області на кір захворіли 2 778 людей. Це практично вдвічі більше, ніж зареєстрованих випадків у регіоні за весь 2018 р. Поки ситуація не стала критичною, маємо розпочати спеціальні заходи з підвищення рівня імунізації серед дітей. Тому що вакцинація є питанням національної безпеки», — зазначила Уляна Супрун.

Нині Хмельницька область має найбільший інтенсивний показник захворюваності у країні — впродовж останнього місяця тут реєструють близько 200 нових випадків кору щотижня. А загалом із початку спалаху тут захворіли 3 203 людини, двоє померли.

«35 українців уже померли від кору протягом останніх років. Зупинити смертність від кору та подолати спалах допоможе лише підвищення імунізації населення, адже лише при 95% охопленні щепленнями формується колективний імунітет. Для надолуження пропущених щеплень у дітей Хмельницька область повністю забезпечена якісними, безпечними та ефективними вакцинами, які постачає Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ)», — наголосила заступник міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина.

Відповідні заходи з імунізації у Хмельницькому та Хмельницькій області розпочнуться найближчими днями, після засідання Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

«Найважливішим етапом нашої роботи буде верифікація даних та комунікація з батьками. Наша задача — забезпечити захистом від кору всіх, хто ще з якихось причин не отримав необхідну кількість щеплень чи має фейкову довідку», — прокоментував подальшу роботу генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», доктор Володимир Курпіта.

В Україні достатньо якісної та ефективної вакцини КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США, що захищає від кору і його важких ускладнень. Станом на 26 березня у регіонах була 1 094 41 доза вакцин КПК.

«Наша облдержадміністрація сприятиме проведенню спецоперації Міністерства охорони здоров’я з імунізації від кору в області та буде координувати взаємодію медиків та освітян, аби в результаті вакцинувати якомога більше населення та зменшити ризик захворюваності», — зазначила заступник голови Хмельницької ОДА Світлана Павлишина.

Нагадаємо, що з початку року тривала спецоперація захисту від кору на Львівщині. За її результатами 90% школярів регіону мають захист від цієї хвороби, а сам регіон втратив лідерство із захворюваності на кір.

Інші новини