Перейти до основного вмісту
Імунізацію проти пневмококової інфекції можна проводити одночасно з іншими вакцинами, передбаченими Календарем щеплень.
29.05.2020
11:49

Захиститися від пневмококової інфекції можна завдяки імунізації

Станом на 1 травня 2020 року в Україні від пневмококової інфекції вакцинувалися 1 135 людей. Повторно імунізувалися — 552 особи.

Людям віком від 65 років або з хронічними захворюваннями рекомендовано вакцинуватися від пневмококової інфекції. Саме ця інфекція провокує розвиток бактеріальних пневмоній, що під час пандемії COVID-19 є критичним фактором. Щороку у світі реєструють 1,6 млн летальних випадків внаслідок пневмококових захворювань. 

Пневмококова інфекція передається від людини до людини повітряно-краплинним шляхом. Пневмокок є збудником інвазійних і неінвазійних захворювань: бактеріємії, сепсису, менінгіту, пневмонії, бронхіту, гострого середнього отиту. Зокрема, торік було зареєстровано 50 випадків пневмококового менінгіту, з яких 22 — у дітей. Для порівняння, у 2018 році зареєстровано 43 випадки пневмококового менінгіту, із них 10 — у дітей. 

Захиститися від захворювання можна завдяки вакцинації. В Україні щеплення проти пневмококових захворювань відноситься до рекомендованих. Це означає, що вакцину можна придбати за власний кошт. 

Імунізацію проти пневмококової інфекції можна проводити одночасно з іншими вакцинами, передбаченими Календарем щеплень.

Імунізуватися можна у будь-якому віці в приватних або державних медичних закладах.

Нагадаймо, що 22 квітня цього року набула чинності Постанова головного державного санітарного лікаря України про Організацію заходів із вакцинації в умовах пандемії нової коронавірусної інфекції COVID-19. Ця постанова розроблена на основі рекомендацій Центру громадського здоров’я України. 

Відповідно до постанови потрібно організовувати роботу закладів охорони здоров’я для проведення безперервної вакцинації. 

Слід забезпечувати чітке дотримання правил інфекційного контролю під час щеплень. Всі пацієнти під час вакцинації повинні бути у медичних масках, а медичні працівники — у масках та рукавичках. Дітей та дорослих, які хочуть вакцинуватися, перед щепленням повинен оглянути лікар та дати дозвіл  на імунізацію. 

Станом на 1 травня цього року в Україні провели:

  • понад 85 тисяч щеплень новонародженим проти  туберкульозу вакциною БЦЖ;
  • більш ніж 70 тисяч щеплень від поліомієліту дітям до року;
  • понад 70 тисяч щеплень АКДП вакциною для профілактики дифтерії, кашлюку, правця дітям віком до одного року;
  • майже 500 тисяч щеплень АДП-М вакциною для профілактики дифтерії та правця  серед дорослих.

У середньому це лише 20% від плану, що в декілька разів менше, ніж за аналогічний період минулого року. Нагадуємо, що будь-яке порушення планової вакцинації, навіть на короткий період, призведе до спалахів вакцинокерованих інфекцій.

Інші новини