Перейти до основного вмісту
Захворюваність на грип та ГРВІ: циркуляції вірусів грипу не зареєстровано
20.10.2021
12:57

Захворюваність на грип та ГРВІ: циркуляції вірусів грипу не зареєстровано

З 11 до 17 жовтня 2021 року в Україні на ГРВІ, включно із коронавірусною інфекцією, захворіли 238 493 людини, із них 42,1% — діти віком до 17 років. Циркуляції вірусів грипу не зареєстровано.

Інтенсивний показник захворюваності становить 630,9 на 100 тисяч населення, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу

Низький рівень активності зберігається у Київській, Полтавській, Вінницькій, Закарпатській і Львівській областях та м. Київ. 

В Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій, Харківській, Чернівецькій та Чернігівській областях інтенсивні показники захворюваності на ГРВІ відповідають середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. 

У Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Сумській,  Волинській, Черкаській, Тернопільській та Херсонській областях перевищення епідемічного порога свідчить про високий рівень, а в Донецькій області — дуже високий рівень інтенсивності епідемічного процесу.

У закладах ПМСД зареєстровано 88 пацієнтів, клінічний стан яких підлягав визначенню випадку грипоподібного захворювання (ГПЗ), інтенсивний показник — 218,5 на 100 000 населення.

З початку епідемічного сезону лабораторно обстежено 41 людину, у 13 випадках отримано позитивні результати на SARS-CoV-2 і в одному випадку визначено риновіруси.

У дозорних лікарнях за звітний тиждень зареєстровано 318 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ). Пропорційний внесок ТГРІ до показника госпіталізації з усіх причин становить 22,8%.

З початку епідемічного сезону всього лабораторно обстежено 59 пацієнтів із ТГРІ, отримано 30,5% позитивних результатів на віруси респіраторної групи інфекцій.

За тиждень проти грипу вакцинувалися 3 409 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 6 895 людей, зокрема 2 981 — з груп медичного та епідемічного ризиків.

Загалом із початку епідемічного сезону, з 4 до 17 жовтня 2021 року:

  • перехворіло 1,3% населення країни;
  • зареєстровано 189 пацієнтів із ГПЗ;
  • зареєстровано 758 пацієнтів із ТГРІ;
  • летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.

Докладніше про грип та ГРВІ.

Інші новини