Чому артеріальну гіпертензію називають "тихим вбивцею"?
Чому артеріальну гіпертензію називають "тихим вбивцею"? Бо часто люди не знають про високі показники артеріального тиску, оскільки на початковій стадії відсутні майже будь-які симптоми!
Неконтрольований високий тиск спричинює постійні зміни в організмі, які згодом призводять до ураження серця, судин, нирок, сітківки ока, головного мозку. І, за відсутності адекватної терапії, виникають такі грізні ускладнення, як:
- погіршення чи втрата зору
- хронічна ниркова недостатність
- інфаркт
- інсульт.
Але артеріальній гіпертензії можна запобігти або принаймні відтермінувати її початок. І тут ви самі можете зробити вагомий внесок у своє здоров’я! Ви можете скоригувати свій спосіб життя:
- зменшити вживання солі до < 5 г на добу
- дотримуватись режиму здорового харчування
- відмовитись від вживання алкоголю та тютюнових виробів
- регулярно виконувати фізичні вправи тощо.
А це, в свою чергу, буде позитивно впливати на надлишкову масу тіла та ожиріння, рівень холестерину та глюкози крові.
Обов’язково слідкуйте за рівнем артеріального тиску, щоб контролювати його та підтримувати на оптимальному рівні. Ведіть щоденник вимірювань, щоб ваш лікар міг відслідкувати динаміку та назначити відповідну терапію.
Час обирати здоров'я! Розпочинайте профілактику артеріальної гіпертензії якомога раніше та дотримуйтесь засад здорового способу життя. Своєчасно звертайтесь до свого сімейного лікаря.
Читайте також:
Чому виникають хвороби серця: основні причини та профілактика