Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Європейське Бюро ВООЗ опублікували протокол клінічного ведення та обміну медичними даними для ЛЖВ серед біженців з України
26.04.2022
12:45

Європейське Бюро ВООЗ опублікували протокол клінічного ведення та обміну медичними даними для ЛЖВ серед біженців з України

Через війну росії проти України, мільйони українців змушені покидати свої домівки та переїжджати як у межах держави, так і за її кордон. Серед людей, які стають внутрішньопереміщеними особами або ж біженцями тисячі людей потребують постійної медичної допомоги, у тому числі це люди, які живуть з ВІЛ та потребують щоденної безперервної антиретровірусної терапії.

Саме для останніх було розроблено «Стандартизований протокол клінічного ведення та обміну медичними даними для людей, які живуть із ВІЛ, серед біженців з України».

Документ містить рекомендації для медичних працівників, які займаються наданням медичної допомоги біженцям з України, які живуть з ВІЛ і які шукають допомоги в інших європейських країнах. Зокрема, документ надає принципи клінічного ведення пацієнтів із ВІЛ, у тому числі критерії для медичних закладів, які необхідні для продовження антиретровірусної терапії дорослим і дітям, схеми лікування після виїзду за межі України.

А також документ описує як передати медичні дані та документацію з ВІЛ-клінік у межах України до ВІЛ-клінік за межами України, а також між клініками у випадку переїзду пацієнтів за межі України.

Цей документ розробили спільно фахівці Центру громадського здоров’я, Центру, який співпрацює з ВООЗ по ВІЛ та вірусним гепатитам, Центру передового досвіду в галузі охорони здоров’я, імунітету та інфекцій (CHIP) Rigshospitalet, Копенгагенський університет, Данія, Європейського клінічного товариства СНІДу (EACS), Мережевої групи ECEE (Euroguidelines в Центральній та Східній Європі).

Інші новини