Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
26.03.2021
11:56

Хвороби серця та онкологія найчастіше забирають життя людей віком від 70-ти років

Українці віком від 70-ти років найчастіше помирають від інфарктів, інсультів та онкології. Сьогодні до переліку хвороб, які наражають людей похилого віку на смертельну небезпеку, додався коронавірус. У віковій групі 70+ від Covid-19 помирає кожен 10-й  з тих, хто підхопив вірус. Тому вакцинація такої вразливої категорії людей є просто життєвою необхідністю. 

Люди віком від 70-ти років особливо вразлива до негативних факторів оточуючого середовища категорія населення України. Враховуючи тягар захворювань, накопичений ними протягом життя, вони потребують більш делікатного ставлення та особливої уваги. 

За даними Державної служби статистики України у 2019 році померло 351 752 особи віком 70 років та старше. Це 7,5% від загальної середньорічної чисельності постійного населення цього віку. З них 328 822 особи (93 %) померли від неінфекційних хвороб. 

Показник смертності від неінфекційних хвороб людей цього віку майже втричі перевищує аналогічний показник для вікової групи 65-69 років. 

Основними причинами смерті у людей віком від  70 років є:

1.Ішемічна хвороба серця (наприклад, інфаркти, стенокардія, раптова зупинка серця) - 61,2% у структурі всіх смертей.

2.Цереброваскулярні хвороби (інсульти та інші) - 17%.

3.Злоякісні новоутворення (онкозахворювання) - 9,3%.

4.Інші хвороби системи кровообігу (наприклад, варикози, гіпертонічна хвороба, атеросклероз, тромбози)  - 5,1%.

Найбільшим тягарем для вказаної вікової групи є хвороби системи кровообігу та новоутворення: частка померлих  через хвороби системи кровообігу віком 70 і старше складає 73% від загальної кількості смертей, пов’язаних із цією групою захворювань, а частка смертей від новоутворень - 40% відповідно. Загалом від вказаних захворювань помирає кожна 7-ма людина віком старше 70 років.

Крім перелічених захворювань, хвороби органів дихання (серед яких пневмонія, грип та інші), травлення (наприклад, виразка шлунку, хвороби печінки) та нервової системи (серед яких менінгіти, хвороба Альцгеймера та інші) складають ще 3% у загальній кількості смертей. При цьому смертність від хвороб органів дихання вдвічі перевищує показник вікової групи 65-69 років.

У 2020 році до вказаних причин додався Covid-19. Із загальної кількості смертей, спричинених цим недугом, майже половина припадає на осіб віком від 70 років. І найгірше те, що вона зростає. 

Станом на кінець 2020 року кількість померлих у цій віковій групі становила 43%, зараз – 50%. При тому, що на осіб старше 70 років припадає лише десята частина усіх підтверджених випадків, летальність у цій групі складає 10%. Тобто помирає кожен 10-й з тих, хто захворів. Для порівняння у віковій групі 60-69 летальність втричі нижча.

Тому вкрай важливо розуміти, як можна вберегти найвразливішу категорію населення від ризиків під час пандемії Covid-19. Знизити вірогідність фатального впливу коронавірусу на вже наявні хвороби у людей похилого віку може вакцинація.  

Вакцинація від Covid-19 допоможе розвинути імунітет до вірусу та полегшити перебіг хвороби у разі зараження, що вкрай важливо для ослабленого організму людини віком старше 70-ти років. Тож якщо ви маєте таких близьких, подбайте про їх захист та донесіть до них інформацію про важливість вакцинації для якості їх життя. 

Для довідки: до протипоказань для вакцинації від Covid-19 належать:

  • Важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини.
  • Гіперчутливість до одного з компонентів вакцини (дізнатися про склад вакцини можна у медичних працівників, які проводять вакцинацію).
  • Гостре захворювання (температура тіла вище 38,5ºC) .

Незначні інфекції, наприклад застуда або субфебрильна температура, не повинні затримувати вакцинацію!

 

Інші новини