Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
pam-pam
28.06.2023
18:11

Щотижневий дайджест новин №38 «COVID-19. Цифри і факти»

Майже на 3 % більше щеплень проти COVID-19 зробили українці минулого тижня порівняно з попереднім. І цю динаміку варто продовжувати, попри те, що рішенням Уряду України з 1 липня цього року завершується дія карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією COVID-19. Бо коронавірус залишається з нами, і його сезонна активність може загрожувати черговим осіннім спалахом. У групі ризику залишаються старші за 60 років люди та особи із супутніми захворюваннями, а також вагітні. Вакцинацію треба продовжувати, щоб поновити захист і мати сформований імунітет та не піддавати себе зайвим ризикам. Їх у нас зараз і без того немало. #stopcovidtogether

Вакцини проти COVID-19 на мРНК-платформі за оцінками потенційних побічних ефектів безпечні для дорослих віком від 65 років – висновок дослідників у США.

Бустерні дози двовалентної мРНК-вакцини мають високу ефективність для людей, які живуть із ВІЛ, і це особливо важливо для тих, хто ніколи раніше не інфікувався SARS-CoV-2 – дані нового дослідження. 

Вакцинація проти COVID-19 не впливає на частоту виникнення менструальних порушень та постменструальних кровотеч – шведські дослідники.

Як вакцина взаємодіє з іншими ліками? Чи потрібно припинити прийом інших препаратів, щоб зробити щеплення проти COVID-19? Чи рекомендуються вакцини від COVID-19 для постконтактної профілактики захворювання? Відповіді на ці запитання – у новому випуску дайджесту. 

Дайджест «COVID-19. Цифри і факти» випускається у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України. 

Усі випуски дайджесту новин «COVID-19. Цифри і факти»

Інші новини