Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
В Україні зареєстрували перший випадок нового варіанту коронавірусу "Пірола"
08.11.2023
13:48

В Україні зареєстрували перший випадок нового варіанту коронавірусу "Пірола"

У Рівненській області лабораторно підтвердили випадок нового варіанту коронавірусу під назвою "Пірола".

Як повідомляє МОЗ, захворів 20-річний чоловік. Виокремили випадок "Піроли" завдяки секвенуванню. 

"Наразі за симптомами та клінічним проявом захворювання субваріанту "Пірола" не виявлено особливих відмінностей від попередніх штамів COVID-19. Однак через велику кількість мутацій "Пірола" швидше вражає ослаблений імунітет. Захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак вакцина знижує ризики ускладнень", - наголосив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Він зазначив, що в кожному регіоні фахівці ЦКПХ відбирають зразки й досліджують штами та вивчають мутації, які виникають. ВООЗ та міжнародні експертні організації ведуть спостереження за впливом нових варіантів SARS-CoV-2 на вакцини, тести та методи лікування для надання рекомендацій. 

Ігор Кузін закликав людей, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику проконсультуватися із сімейним лікарем та зробити щеплення. Головний державний санітарний лікар нагадав, що безоплатна вакцина є в кожній з областей.

Симптоми "Піроли" такі ж, як і за інших варіантів COVID-19:

  • гарячка;
  • можливі кашель, задишка;
  • нежить;
  • головний біль;
  • втома;
  • чхання; 
  • біль у горлі; 
  • рідше – подразнення очей і висипи.

На сьогодні "Пірола" фіксується  в різних країнах. Вперше цей варіант COVID-19 був виявлений в Ізраїлі, а потім — у Канаді, Данії, Сполучених Штатах, Великобританії, Південній Африці, Швеції, Норвегії, Швейцарії та Таїланді. Наразі у світі зареєстровано майже 100 тисяч нових випадків захворювання на "Піролу"

Пам’ятайте, що єдиний дієвий спосіб забезпечити імунітет проти коронавірусної хвороби - вакцинація, особливо для людей, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітних, людей старших за 60 років та людей з ослабленою імунною системою, супутніми захворюваннями,  котрі мають найвищий ризик ускладнень.  Вакцини абсолютно безоплатні!

Центр громадського здоров’я нагадує, що в Україні затвердили оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 на 2023-2024 роки. Рекомендований курс з первинної вакцинації проти коронавірусної інфекції та першого бустеру складається з 3 щеплень. 

Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковим бустером через півроку після попереднього. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідемситуації в країні.

Інші новини