Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу
Третя неділя травня — день, коли світ згадує людей, які померли від СНІДу. Якщо ви зараз у безпечному місці, у Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу заплануйте тестування на ВІЛ.
ВІЛ-інфекція — інфекційне захворювання, яке розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Якщо довго не лікувати ВІЛ-інфекцію, вона руйнує імунну систему та призводить до синдрому імунодефіциту людини (СНІД). СНІД — четверта стадія захворювання.
Залишатися стійким до ВІЛ-інфекції можна. І тестування є першим кроком, аби продовжувати повноцінне життя: мріяти про майбутнє, створювати сім’ю та народжувати дітей. Якщо у людини підтвердився позитивний статус, вона може розпочати прийом АРТ — так вірус імунодефіциту не розвиватиметься в її організмі. Більше про лікування ВІЛ: https://arv.phc.org.ua.
За оцінками експертів загалом в Україні 257 тисяч людей інфіковані ВІЛ. З них третина досі не знають, що є носіями ВІЛ. Це означає, що підступна хвороба непомітно, але впевнено руйнує день за днем їхнє здоров’я.
І навіть коли ВІЛ досягає своєї цілі і знищує імунну систему, ми не завжди розпізнаємо його під маскою різноманітних симптомів, чи то незрозумілої втомлюваності, чи почастілих пневмоній або рецидивів герпесу тощо. За 5–10 років людина часом і пригадати не зможе, коли вона інфікувалася ВІЛ.
Отже, єдиним правильним рішенням може стати тестування. Якщо ви зараз перебуваєте в безпечному місці, обов’язково скористайтеся можливістю дізнатися свій ВІЛ-статус. На щастя, медицина не стоїть на місці і для діагностики ВІЛ швидким тестом достатньо лише 15 хвилин: це той час, який дає шанс зробити правильний крок і врятувати власне життя, розпочавши лікування.
Антиретровірусна терапія (АРТ) щороку удосконалюється, а препарати для лікування безкоштовні й доступні для всіх, хто їх потребує. Навіть в умовах війни ЦГЗ разом із партнерами роблять усе можливе, аби доставити в Україну життєвонеобхідні ліки.
В умовах війни для зручності пацієнтів із ВІЛ працюють спеціальні сервіси:
- Пошук АРТ-сайтів: https://t.me/HIV_AIDS_bot
- Сервіси для отримання допомоги з доступом до лікування ВІЛ, ТБ гепатиту по всьому світу: https://bit.ly/3uiZKSc
- Контакти лікарів, до яких можна звернутися по телефону та онлайн: https://bit.ly/342LYZC
- Отримати безкоштовну правову допомогу: 0 800 213 103
- Отримати соціальну підтримку за кордоном: https://bit.ly/3sDtzff
- Докладніше: https://findart.phc.org.ua
Регулярно тестуйтеся, обирайте доконтактну профілактику ВІЛ, якщо ви маєте високий ризик інфікування, якомога раніше розпочинайте лікування та не бійтеся говорити про це. Адже лише розпочавши діалог про ВІЛ/СНІД ми можемо подолати й цю епідемію.