Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Всесвітній день пам'яті жертв ДТП: правила поведінки, які рятують життя водіям, пасажирам і пішоходам
19.11.2023
15:22

Всесвітній день пам'яті жертв ДТП: правила поведінки, які рятують життя водіям, пасажирам і пішоходам

19 листопада - Всесвітній день пам'яті жертв ДТП. Він відзначається з 2005-го щороку у третю неділю листопада. 

Основні фактори ризику на дорогах: нехтування паском безпеки, керування авто у стані сп’яніння, перевищення швидкості, відсутність шоломів серед мотоциклістів та велосипедистів, відсутність дитячих автокрісел, якщо ви їдете з дитиною, відволікання за кермом на гаджети. 

Тож сьогодні нагадаємо основні правила поведінки, які рятують життя водіям, пасажирам та пішоходам:

Пристібайтеся ременем безпеки. ВООЗ зазначає, що використання ременів безпеки знижує ризик смерті водія та пасажирів на передньому сидінні на 45-50%, ризик травм - на 20-45%. Пристібнутий ремінь безпеки пасажирів на задніх сидіннях знижує ризик серйозних та смертельних травм на 25%.

Не перевищуйте швидкість. Це не лише убезпечить пересування пішоходів, а й мінімізує ризики для водія та пасажирів авто. Як заявляли у Всесвітній організації охорони здоров’я, якщо автомобіль рухається зі швидкістю менш як 50 км/год, ризик загибелі пішоходів складає 20%, а при 80 км/год – майже 60%. 

Не користуйтеся мобільним телефоном за кермом. Відволікання на гаджети може коштувати життя як водієві, так і пасажирам та пішоходам. А ви знали, що водіїв, які відволікаються на мобільний під час кермування, називають "смомбі" - від поєднання слів "смартфон" та "зомбі".

Не сідайте за кермо напідпитку. Одна із серйозних причин ДТП в Україні є керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Пам’ятайте правило: "Випив — за кермо не сідай!".

Використовуйте автокрісло - убезпечте дитину в авто. Так ви знизите ймовірність смерті внаслідок аварії на 90% для дітей грудного віку й на 54-80% для дітей раннього віку. 

Дотримуйтесь правил дорожнього руху - будьте відповідальним водієм та пішоходом. Пам’ятайте, що "зекономлені" кілька секунд або хвилин під час чекання на зелене світло або пошуку пішохідного переходу можуть дорого коштувати. 

"Перевзуйтесь" у зимові шини. Робіть це вчасно, не відкладайте "на потім", адже від цього залежить як ваше життя, так і життя оточення. 

Використання світловідбивних елементів робить людей помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості.

Пам’ятайте, що безпека на дорогах — це відповідальність кожного з нас!

Інші новини