Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Які мутації варіанту "Омікрон" вірусу SARS-CoV-2 циркулюють в Україні: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ
16.11.2023
12:51

Які мутації варіанту "Омікрон" вірусу SARS-CoV-2 циркулюють в Україні: результати секвенування референс-лабораторії ЦГЗ

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я за результатами секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутації варіанту "Омікрон" коронавірусу SARS-CoV-2 у 8 областях.

Йдеться про Хмельницьку (13 зразків), Чернігівську (8), Черкаську (8), Чернівецьку (6), Львівську (12), Київську (11), Сумську (10) та Рівненську (6) області. Тобто загалом лабораторією було підтверджено 74 випадки.

Найпоширеніші мутації варіанту Omicron коронавірусу SARS-CoV-2 - XBB (та його різновиди - XBB. 1.16, XBB. 1.42, XBB. 1.5, XBB. 1.9, XBB. 2.3.), HK.3, GE.1, EG.5.

Крім того, минулого тижня за допомогою секвенування фахівці референс-лабораторії ЦГЗ виявили мутації варіанту Omicron коронавірусу SARS-CoV-2 у стічних водах у Рівненській (у 6 зразках), Чернігівській (10), Чернівецькій (10) та Київській областях (6). Йдеться про мутації XBB (найбільш поширена), EG.5, FL.1.5, FG.2.

Нагадаємо, у Рівненській області на початку листопада завдяки секвенуванню, проведеному у вірусологічній референс-лабораторії ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" підтвердили випадок нового варіанту коронавірусу під назвою "Пірола" (BA. 2.86). Захворів 20-річний чоловік. На сьогодні за симптомами та клінічним проявом захворювання, викликаного субваріантом "Пірола", не виявлено особливих відмінностей від попередніх штамів COVID-19. Однак через велику кількість мутацій "Пірола" швидше вражає ослаблений імунітет. 

Найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання є доступна та безоплатна вакцинація. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень.

ЦГЗ нагадує, що в Україні затвердили оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 на 2023-2024 роки. Рекомендований курс з первинної вакцинації проти коронавірусної інфекції та першого бустеру складається з 3 щеплень. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковим бустером через півроку після попереднього. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідемситуації в країні.

Інші новини