Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
9 порад, як стати здоровішими
06.04.2018
12:00

9 порад, як стати здоровішими

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, кампанія Всесвітньої організації охорони здоров’я цього року звучить як «Здоров’я для всіх».

Що ж кожен із нас може зробити, щоб стати здоровішим?

Адже щонайменше наполовину наше здоров’я залежить від нас самих.

Ніколи не пізно взяти на себе відповідальність за власне здоров'я і здоров'я своєї родини, виконуючи прості кроки: займатися фізичною активністю, дотримуватись здорового харчування, проходити профілактичні медогляди і планову вакцинацію, відмовитись від шкідливих звичок (алкоголь, тютюн) тощо.

Сподіваємось, що ці поради допоможуть вам стати здоровішими:

Будьте фізично активними

Регулярна фізична активність не лише покращує самопочуття, але і приносить істотну користь здоров’ю. Обмежуйте час сидіння та прагніть займатися фізичними навантаженнями принаймні 30 хвилин на день. Дітям і підліткам варто бути фізично активними (це будь-яка активність, що пришвидшує серцебиття і робить дихання важчим) принаймні 60 хвилин на день.

Оберіть вид фізичної активності, який до вподоби саме вам: біг, прогулянка на свіжому повітрі, катання на роликах, прибирання квартири, танці з друзями тощо. 

Харчуйтеся здоровіше

Більше половини дорослого населення України має надмірну вагу або ожиріння. Таким людям загрожують серцево-судинні хвороби, діабет, деякі типи раку.

Їжте фрукти, овочі, цільнозернові та бобові. Намагайтеся споживати менше 5 г солі і менше 25 г цукру на день, також обмежуйте вживання жиру.

Ознайомтесь із національними рекомендаціями здорового харчування в Україні, що були прийняті наприкінці минулого року, а також тарілкою здорового харчування на сайті: 

www.prozdorove.com.ua

Відмовтеся від тютюну

Вживання тютюну – одна із основних причин неінфекційних захворювань та передчасних смертей в усьому світі та в Україні. Щорічно від захворювань, викликаних курінням, помирає 85 000 українців.

За рік після відмови від куріння ризик розвитку серцево-судинних захворювань зменшується вдвічі.

Кинути курити – це найкраще рішення для вашого здоров’я. І пам’ятайте: куріння електронних сигарет та кальянів – небезпечний експеримент із власним здоров’ям.

Якщо Вам важко відмовитись від тютюну самотужки – зверніться до фахівців по допомогу. В Україні функціонує Сервіс з надання допомоги у припиненні куріння:

http://stopsmoking.org.ua

Уникайте вживання алкоголю

Зловживання алкоголем вкрай негативно впливає на здоров'я і шкідливо для серцево-судинної системи, адже викликає гіпертонію та збільшує ризики інсультів. Крім того, з алкоголем пов’язують вісім різних видів раку та інші серйозні захворювання: цироз печінки, гепатит, панкреатит.  Як і тютюн, алкоголь спричиняє залежність.

25% всіх випадків смерті серед 20-39 річних пов’язані з вживанням алкоголю.

Пам’ятайте: безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує. Алкоголь наносить більше шкоди організму, ніж людина отримує задоволення від його вживання.

Пройдіть вакцинацію

Вакцина – це ваш захист від багатьох серйозних хвороб. Вакцини попереджають захворювання, смерть та інвалідність. Зараз країна повністю забезпечена вакцинами від усіх хвороб, від яких передбачено щеплення згідно з профілактичним календарем щеплень.

Практикуйте безпечний секс

Україна є регіоном із високим рівнем поширення ВІЛ.

Якщо говорити про шляхи інфікування, то найбільш розповсюджений – це статевий шлях. Серед ВІЛ-інфікованих осіб, які зареєстровані у 2017 році, 60,5% складали інфіковані статевим шляхом, 20,9% – при введенні наркотичних речовин ін’єкційно.

Аби уникнути інфікування ВІЛ-інфекцією, пам’ятайте про безпечні статеві стосунки та використовуйте презервативи для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Слідкуйте за особистою гігієною

Особиста гігієна – це зведення правил поведінки людини в побуті та на виробництві. У вузькому розумінні гігієна – це гігієнічне утримання тіла, одягу та предметів домашнього вжитку. Дбайте про вашу шкіру, волосся, гігієну ротової порожнини, ретельно та регулярно мийте руки, щоб запобігти захворюванням.

Дотримуйтеся правил безпеки на дорозі

За даними ВООЗ, використання ременів безпеки знижує ризик смерті в ДТП для водія та пасажирів на передніх сидіннях на 45-50%, а ризик травм – на 20-45%. Використання ременів безпеки на задніх сидіннях знижує ризик смертельних та серйозних травм на 25%, незначних травм – до 75%.

Завжди користуйтесь паском безпеки, не перевищуйте швидкість і не сідайте за кермо у нетверезому стані, не користуйтесь мобільним телефоном за кермом.

Керуйте стресом

Виявляйте фактори стресу і шукайте підтримки з боку членів родини, друзів, і професіоналів.

Подбайте про достатній сон, який складає 7-8 годин. Потрібно привчити себе лягати й прокидатися в один і той же час.

Дотримуйтесь активної життєвої позиції, створюйте навколо себе сприятливий психологічний клімат. Гарно, коли є друзі, бо здоровий спосіб життя легше вести не поодинці, а в компанії.

Налаштовуйтесь на позитив, не зациклюйтеся на невдачах і промахах, і все буде добре!

Будьте здорові!

Інші новини