Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
94% госпіталізованих із COVID-19 із серпня до жовтня в Україні — невакциновані
19.11.2021
14:50

94% госпіталізованих із COVID-19 із серпня до жовтня в Україні — невакциновані

За попередніми даними електронної системи охорони здоров’я, в Україні за період із 1 серпня до 31 жовтня 2021 року 94,3% госпіталізованих хворих, яким діагностували коронавірусну хворобу, не пройшли повний курс вакцинації. 96,5% померлих від ускладнень COVID-19 за цей період не отримали двох доз антиковідної вакцини.

Дані за останні три місяці вказують на те, що людей, які завершили курс вакцинації, госпіталізують із коронавірусною хворобою в 5 разів рідше за тих, хто не отримав жодної дози вакцини або зробив лише одне щеплення. Вакциновані мають у 9 разів менший ризик померти внаслідок COVID-19, ніж невакциновані.

В Україні зараз можна щепитися однією з чотирьох вакцин: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfizer та Moderna. Наразі доступні 11,3 млн доз цих вакцин.

Усі ці вакцини захищають від важкого перебігу COVID-19 та рятують життя. Втім, варто пам’ятати, що найкращий захист вибудовується через 14 днів після отримання 2-ї дози вакцини.

Особливо важливо щепитися людям старшого віку, людям із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, аутоімунні, онкологічні захворювання, адже вони мають вищий ризик важко захворіти на COVID-19, отримати ускладнення та померти від цієї хвороби.

Уже понад 12,3 млн, або 39%, дорослих українців отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 та близько 8,9 млн, або 28%, щепилися двома дозами.

Якщо ви ще не вакциновані, запишіться на щеплення та допоможіть зробити це своїм страшим родичам і знайомим. Записатися можна онлайн або за телефонами зручних пунктів чи центрів вакцинації. Перелік і контакти можна дізнатися на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Інші новини