До уваги ЗМІ: прес-брифінг “Не Спроможні: Проблеми соціальної адаптації людей з особливостями ментального розвитку. Україна та світ”
Запрошуємо представників засобів масової інформації до прес-брифінгу в рамках тематичного семінару з міжнародною участю “НеСпроможні: Проблеми соціальної адаптації людей з особливостями ментального розвитку. Україна та світ”.
Щорічно в Україні народжується 700 дітей з РАС, 500 дітей – з Даун-синдромом, 1300 – з ДЦП, 50 000 дітей з іншими вадами та розладами ментального здоров’я. Яка подальша доля цих дітей? Чи можуть вони стати членами суспільства, чи їм загрожує соціальна ізоляція?
Метою заходу є актуалізація існуючої проблеми в Україні та демонстрація дієвої моделі надання соціальних послуг людям з особливими потребами в громаді округу Вайнона, штат Мінесота, США.
Спікерами на прес-брифінгу є:
- д-р Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я;
- д-р Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України
- д-р Сергій Шум, ДУ "Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України"
- Ольга Донцова, завідувач відділу промоції здорового харчування та фізичної активності Центру громадського здоров’я МОЗ України
Дата проведення: 21 червня 2019 р.
Адреса: вул. Еспланадна, 20, 6 поверх
Час: 12:45 – 13:00 – реєстрація акредитованих ЗМІ та учасників заходу;
13:00 – 13:45 – доповіді учасників;
13:45 – 14:00 – відповіді на запитання.
Попередня акредитація ЗМІ обов’язкова. Замовити акредитацію можна надіславши дані представників ЗМІ на адресу press@phc.org.ua протягом 20.06 до 20:00.
Опісля прес-брифінгу відбудеться семінар, на якому учасники розглянуть пілотне впровадження Системи надання соціальних послуг людям з особливими потребами в громаді округу Вайнона, штат Мінесота, США.
Соціальна адаптація є безперервним процесом пристосування людини до умов соціального середовища. Перший досвід взаємодії з соціумом дитина отримує шляхом взаємодії із сім’єю, але суспільне життя цим не обмежується. Вступ в соціально активне життя є багатоетапним, важливими сходинками якого стають: дошкільний заклади,школа, вищі навчальні заклади, формальні і не формальні групи спілкування, місця трудової діяльності та багато іншого.
Число людей з інвалідністю з кожним роком неухильно зростає. Для дітей і в подальшому дорослих з вадами ментального розвитку, соціальна адаптація є вкрай важлива і необхідна. Не зважаючи на вади розвитку та/або обмежені можливості, ці люди також потребують соціальної адаптації. Такі послуги як інклюзивна освіта, підтримуване проживання, соціальні майстерні, тренувальні квартири та інші важливі і базові моделі соціальних послуг, з 2020 року відповідно до Закону України про соціальні послуги, повинні почати впроваджуватися передусім в громадах.