Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
якість води на пляжах
16.08.2021
09:13

Інформація про якість води в межах пляжів станом на 13 серпня 2021 року

У цьому оздоровчому сезоні в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води водоймищ на річкових пляжів.

Моніторинг якості води з пляжів на річках і водоймах

За період з 06 серпня по 12 серпня 2021 року було досліджено: 

За результатами перевищень показників у воді водойм надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із прийняттям відповідних рішень.

Перелік пляжів, які перебувають під контролем Лабораторної служби МОЗ України станом на 13 серпня 2021 року із відповідністю якості води водоймищ додається в табличному форматі:

Моніторинг якості води з пляжів на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя, і м. Київ

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) проводиться спостереження за якістю води на 86 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 49 морських і 37 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

З 06 серпня по 12 серпня 2021 року досліджено: 

22,8% (44) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (у мм. Маріуполі, Енергодарі, Миколаєві, Первомайську, Южноукраїнську, Києві) та 14,7% (15) за хімічними показниками (у мм. Запоріжжі, Києві)

Відхилення на цьому тижні зареєстровані за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води – відповідно 42,2% із 90 досліджених проб та 5,8% із 103, за хімічними показниками – 21,5% із 65 проб річкової та 2,7% із 37 проб морської води.

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 15 пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на Азовському узбережжі (сс. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіно), 6 у м. Лиман на р. Сіверський Донець та у межах «Блакитних озер».

У межах здійснення моніторингу досліджено 15 проб води (з них 9 морської) за мікробіологічними показниками, та 4 проби морської води — за хімічними. 

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 5 пробах морської води по індексу ЛКП (міські пляжі м. Маріуполя – по вул. Виноградна, 140 – більше 240000, р-ні водної станції «Куточок» – 70000, р-ні СРЗ та с. Пісчане, р-н кафе «Rafale» – по 6200; в районі готелю «Турист» – 24000). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Запорізькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 14 пляжів (10 морських на Азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У рамках моніторингу досліджено 9 проб води (з них 5 морської) за мікробіологічними показниками, та 9 проб (5 — морської) — за хімічними. 

Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі річкової води по індексу ЛКП (пляж у м. Енергодарі – 110000); за хімпоказниками – у 2 пробах морської-річкової води (пляж ТОВ «Дніпро-2000» у м. Берданську, пляж «Правий берег» у м. Запоріжжі). У смт. Кирилівці, с. Богатир Якимовського району та с. Новокостянтинівці Приазовського району проби не відбирались. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Миколаївській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблево-лиман-море) у Березанському районі, у м. Миколаїв на Дніпро-Бузькому лимані, м. Первомайськ (міський «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» в парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 7 морської) за мікробіологічними показниками, та 6 проб (4 — морської) — за хімічними. 

Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі морської води по індексу ЛКП (пляж «Чайка» у м. Миколаєві – 9000) та 4 пробах річкової води по індексу ЛКП (пляжі у м. Первомайську – 240000, м. Южноукраїнську – 6200, 70000). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

В Одеській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса (9) та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і с. Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води за мікробіологічними показниками, та 18 проб — за хімічними. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено.

У Херсонській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 19 пляжів (10 морських на Чорноморському узбережжі і 9 річкових на р. Дніпро й у межах Каховського водосховища).

У рамках моніторингу досліджено 35 проб води (12 — морської) за мікробіологічними показниками, та 27 проби води (6 — морської) — за хімічними. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» й «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне й «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» — на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Міжнародну відзнаку «Блакитний прапор» отримали: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» у Гідропарку, «Молодіжний», «Веселка» у Дніпровському районі, «Галерний» у Голосіївському районі, «Пуща-Водиця» 5-7 лінія ставок на р. Горенка у Оболонському р-ні; пляж «Троєщина» на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

У рамках моніторингу досліджувалося 50 проб річкової води за мікробіологічними показниками.

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 33 пробах по індексу ЛКП («Веселка» – 70000, «Венеція» – 70000, «Дитячий» – 72000, «Золотий» – 240000, «Молодіжний» – 70000, «Передмістна слобідка» – 240000, «Центральний» – 240000, «Чорторий» – 240000, «Троєщина» – 200000, «Райдуга» – 240000, «Тельбін» – 70000, «Пуща-Водиця» – 240000, «Вербне» – 210000) та у 13 пробах за хімпоказниками. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби.

За даними ДУ «Лабораторний центра МОЗ України на водному транспорті» під наглядом перебуває 1 морський пляж, що розташований на морському узбережжі у м. Чорноморськ Одеської області (пляж міський).

У рамках моніторингу проводяться досліджено 6 проб морської води за мікробіологічними та 4 проби води за хімічними показниками. Відхилень від стандарту не виявлено.

 

Інші новини