Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Інформація про якість води в межах пляжів станом на 23 липня 2021 року
26.07.2021
11:52

Інформація про якість води в межах пляжів станом на 23 липня 2021 року

У цьому оздоровчому сезоні в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води водоймищ на річкових пляжів.

Моніторинг якості води з пляжів на річках і водоймах

За період з 16 до 22 липня 2021 року було досліджено: 

  • 205 проб річкової води за мікробіологічними показниками, з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) 75 проб (36,6%). Проведено 654 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 163 дослідження (24,9%).
  • 140 проб річкової води за хімічними показниками, з них не відповідало нормативам 54 проби (38,6%). Проведено 1133 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 87 досліджень (7,7%).

За результатами перевищень показників у воді водойм надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із прийняттям відповідних рішень.

Перелік пляжів, які перебувають під контролем Лабораторної служби МОЗ України станом на 23 липня 2021 року із відповідністю якості води водоймищ додається в табличному форматі:

Моніторинг якості води з пляжів на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя, і м. Київ

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) проводиться спостереження за якістю води на 83 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 46 морських і 37 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

З 16 до 22 липня 2021 року досліджено 206 проб води (з них 109 морської) за мікробіологічними показниками, та 82 проб (27 — морської) — за хімічними. 60 проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (у м. Миколаїв, м. Первомайськ, м. Южноукраїнськ, м. Маріуполь, м. Запоріжжя, м. Енергодар, м. Одеса, м. Київ) та 28 за хімічними показниками. 

Відхилення на цьому тижні зареєстровані за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води — відповідно 47,4% із 97 досліджених проб та 12,8% із 109, за хімічними показниками — 49,1% із 55 проб річкової та 3,7% із 27 проб морської води. 

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 15 пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на Азовському узбережжі (сс. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіно), 6 у м. Лиман на р. Сіверський Донець та у межах «Блакитних озер».

У рамках моніторингу досліджено 15 проб води (з них 9 морської) за мікробіологічними показниками. 

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 9 пробах морської води за індексом ЛКП (міські пляжі у м. Маріуполь — по вул. Виноградна, 140 та в районі готелю «Турист», у р-ні водної станції «Куточок», у р-ні СРЗ — по 70000; с. Піщане, р-н кафе «Rafale», с. Ялта, с. Мелекіно — по 6200, у с. Урзуф, с. Юр’ївка — по 13000). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Запорізькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 14 пляжів (10 морських на Азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У рамках моніторингу досліджено 9 проб води (з них 4 морської) за мікробіологічними показниками, та 8 проб (4 — морської) — за хімічними.

Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі морської води за індексом ЛКП (пляж у м. Енергодар — 110000); за хімічними показниками — у 4 пробах річкової води (пляжі у м. Запоріжжя, м. Енергодар). У м. Бердянськ і м. Приморськ проби не відбирались. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води. 

У Миколаївській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблево-лиман-море) у Березанському районі, у м. Миколаїв на Дніпро-Бузькому лимані, м. Первомайськ (міський «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» в парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 7 морської) за мікробіологічними показниками, та 9 проб (4 — морської) — за хімічними.

Відхилення від стандарту виявлено у 3 пробах морської води за індексом ЛКП (міські пляжі у м. Миколаїв «Чайка» та у м. Колево — по 6200) та 3 пробах річкової води за індексом ЛКП (пляжі у м. Южноукраїнськ — 6200 і 13000, м. Первомайськ — 9500), за хімічними показниками — у 4 пробах морської та річкової води (пляж «Стрілка» у м. Миколаїв, пляжі у м. Нова Одеса, м. Коблево). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

В Одеській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса (9) та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і с. Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води за мікробіологічними показниками.

Відхилення від стандарту за поточний період виявлено у 2 пробах морської води за індексом E.coli (міські пляжі «10 ст. Великого Фонтану», «Лузанівка» у м. Одеса — по 1200). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Херсонській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 19 пляжів (10 морських на Чорноморському узбережжі і 9 річкових на р. Дніпро й у межах Каховського водосховища).

У рамках моніторингу досліджено 42 проби води (з них 19 морської) за мікробіологічними показниками, та 23 проби води (15 — морської) — за хімічними. Відхилень від стандарту не виявлено.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» й «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне й «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» — на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Міжнародну відзнаку «Блакитний прапор» отримали: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» в Гідропарку, «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» на р. Десенка та пляж «Чорторий» — у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

У рамках моніторингу досліджувалося 56 проб річкової води за мікробіологічними показниками, та 38 проб — за хімічними.

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 42 пробах по індексу ЛКП («Веселка» — 16000, «Венеція» — 27000, «Дитячий» — 18000, «Золотий» — 14000, «Молодіжний» — 15000, «Передмістна слобідка» — 16000, «Центральний» — 30000, «Чорторий» — 17000, «Троєщина» — 12000, «Райдуга» — 92000, «Троєщина» — 77000, «Вербне» — 15000, «Пуща-Водиця» — 240000) та у 20 пробах за хімічними показниками (пляжі «Галерний», «Троєщина», «Райдуга», «Тельбін», «Вербне», «Пуща-Водиця»). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби.

За даними ДУ «Лабораторний центра МОЗ України на водному транспорті» під наглядом перебуває 1 морський пляж, що розташований на морському узбережжі у м. Чорноморськ Одеської області (міський пляж).

У рамках моніторингу проводяться досліджено 6 проб морської води за мікробіологічними та 4 проби води за хімічними показниками. Відхилень від стандарту не виявлено.

Інші новини