Перейти до основного вмісту
Інформація про якість води в межах пляжів станом на 3 вересня 2021 року
06.09.2021
15:19

Інформація про якість води в межах пляжів станом на 3 вересня 2021 року

Перелік пляжів, які перебувають під контролем Лабораторної служби МОЗ України станом на 3 вересня 2021 року із відповідністю якості води водоймищ додається в табличному форматі:

Моніторинг якості води з пляжів на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя, і м. Київ

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) проводиться спостереження за якістю води на 86 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 49 морських і 37 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

З 27 серпня до 2 вересня 2021 року досліджено: 

  • 141 пробу води (з них 102 морської) за мікробіологічними показниками; 
  • 57 проб води (23 — морської) за хімічними показниками. 

12 проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (у м. Маріуполь, м. Запоріжжя, м. Енергодар, м. Первомайськ, м. Київ) та 5 за хімічними показниками (у м. Запоріжжя, м. Миколаїв, м. Нова Одеса). 

Відхилення на цьому зареєстровані за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води — відповідно 17,9% із 39 досліджених проб та 4,9% із 102, за хімічними показниками — 11,8% із 34 проб річкової та 4,3% із 23 проб морської води. 

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 15 пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на Азовському узбережжі (сс. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіно), 6 у м. Лиман на р. Сіверський Донець та у межах «Блакитних озер».

У межах здійснення моніторингу досліджено 15 проб води (з них 9 морської) за мікробіологічними показниками. 

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 5 пробах морської води за індексом ЛКП (міські пляжі у м. Маріуполь — по вул. Виноградна, 140 — 240000, у районі готелю «Турист» — 2400000, у районі водної станції «Куточок» та районі СРЗ — 6200, у с. Піщане, у районі кафе «Rafale» — 240000) та 1 пробі річкової води за індексом ЛКП (пляж «Центральний» м. Лиман — 6200). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Запорізькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 14 пляжів (10 морських на Азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У рамках моніторингу досліджено 11 проб води (з них 6 морської) за мікробіологічними показниками, та 10 проб (5 — морської) — за хімічними. 

Відхилення від стандарту виявлено у 4 пробах річкової води за індексом ЛКП показниками (пляж «Центральний» у м. Запоріжжя — 24000, пляж «Правий берег» у м. Запоріжжя та пляж у м. Енергодар — по 110000); за хімічними показниками — у 1 пробі річкової води (пляжі у м. Запоріжжя). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води. У м. Приморськ Приморського району та с. Новокостянтинівка Приазовського району проби не відбирались. 

У Миколаївській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблево-лиман-море) у Березанському районі, у м. Миколаїв на Дніпро-Бузькому лимані, м. Первомайськ (міський «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» в парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 12 проб води (з них 7 морської) за мікробіологічними показниками, та 12 проб (4 — морської) — за хімічними. 

Відхилення від стандарту виявлено у 2 пробах морської води за індексом ЛКП (пляж у с. Коблево — 6200) та 3 пробах річкової води за індексом ЛКП (пляжі у м. Первомайськ — 240000, 24000); за хімічними показниками — у 3 пробах річкової води (пляжі у м. Нова Одеса, у м. Миколаїв). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

В Одеській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса (9) та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і с. Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води за мікробіологічними показниками. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено.

У Херсонській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 19 пляжів (10 морських на Чорноморському узбережжі і 9 річкових на р. Дніпро й у межах Каховського водосховища).

У рамках моніторингу досліджено 33 проби води (10 — морської) за мікробіологічними показниками, та 31 пробу води (10 — морської) — за хімічними. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» й «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне й «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» — на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Міжнародну відзнаку «Блакитний прапор» отримали: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» в Гідропарку, «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» на р. Десенка та пляж «Чорторий» — у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

У рамках моніторингу через погіршення погодних умов та зливові дощі забір проб води не проводився.

За даними ДУ «Лабораторний центра МОЗ України на водному транспорті» під наглядом перебуває 1 морський пляж, що розташований на морському узбережжі у м. Чорноморськ Одеської області (пляж міський).

У рамках моніторингу проводяться досліджено 6 проб морської води за мікробіологічними та 4 проби води за хімічними показниками. Відхилень від стандарту не виявлено.

Інші новини