Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
15.06.2021
12:58

«Калькулятор життя» — онлайн-інструмент, що допоможе оцінити довголіття людини

Від чого залежить тривалість життя людини? Експерти у різних медичних галузях проводять чисельні дослідження та засновують цілі інституції, щоб зрозуміти феномен довголіття. 

Італійський вчений, засновник  компанії «Довголіття» Массимо Гуалерци вважає, що на здоров’я та тривалість життя людини впливає епігенетика — чинники, що впливають на довголіття. Серед них:

  • харчові звички;
  • місце проживання;
  • фізична активність;
  • ставлення до здоров’я;
  • доступ до медичних послуг.

Крім цього, важливу роль відіграє наявність або відсутність поганих звичок, зокрема, вживання алкоголю та куріння, а також наявність певних захворювань. 

Чи можна виміряти довголіття?  

На це питання допомагає відповісти проєкт «Калькулятор життя». Це сучасний інструмент, що оцінює очікувану тривалість життя людини. Він створений за допомогою наукових знань та досліджень. 

«Калькулятор життя» аналізує низку факторів, наприклад, звички, харчову поведінку, хронічні захворювання, фізичну активність тощо, та оцінює, як вони впливають на довголіття. Він показує те, наскільки позитивні зміни збільшують тривалість життя. 

Що таке очікувана тривалість  життя та як її рахують.

Очікувана тривалість життя – це показник, що прогнозується з допомогою демографічних знань. Він показує середню кількість додаткових років, що може прожити людина. Те, наскільки точно розраховується цей показник, залежить від повноти даних перепису населення країни та якості статистики про смертність.  Важливим показником є тривалість саме здорового життя людини, без втрати працездатності. Для його розрахунку використовують дані про поширеність у країні різних захворювань.

Доведено, що куріння, надмірне вживання алкоголю, інші шкідливі звички викликають до 60% передчасних смертей та зменшують довголіття.

Кожна людина впливає на власну очікувану тривалість життя. Обираючи дієту, погану чи хорошу звичку, фізичну активність, ми створюємо умови для прожиття додаткових років або навпаки – віднімаємо кілька.

Як порахувати очікувану тривалість життя за допомогою «Калькулятора життя»

Для того, щоб дізнатися очікувану тривалість вашого життя, потрібно зробити кілька простих кроків: 

1. Заходьте на сайт - https://life-calc.phc.org.ua

2. Заповнюйте усі пункти опитувальника, не пропускайте жоден. 

3. Отримайте результат та проаналізуйте, які звички впливають на ваше довголіття. 

4. Ділиться з друзями результатом у соціальних мережах. 

Над створенням «Калькулятора життя» працювали досвідчені лікарі, фахівці з медичної кібернетики, що представляють Центр громадського здоров’я України та Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України. Структура проєкту створена  на базі Big Life, яку створили фахівці з Оттави (Канада). 

Команда проєкту 

Ірина Агеєва – керівниця відділу супроводу підтримки реформ та регіонального розвитку Центру громадського здоров’я України, ентузіастка цифрових інструментів в онлайн комунікації, що стимулюють поведінкові зміни та збільшують персональні шанси на довголіття.

Ілля Чайковський – науковий консультант, провідний науковець Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, кандидат медичних наук, фахівець з медичної кібернетики та інформатики інноваційних методів функціональної діагностики.

Владислав Маланін – консультант з розробки програмного модуля, аспірант Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, лікар, архітектор технічних рішень, фахівець з штучного інтелекту та хмарних обчислень.

Владислав Рибалко – консультант з розробки дизайну та стилю, магістр факультету біотехнології та біотехніки НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».

Додаткові ресурси

Якщо вас зацікавила тема розрахунку довголіття, ділимося кращими прикладами калькуляторів тривалості життя:

Livingto100 – опитувальник, що базується на даних New England Centenarian Study, найбільшому у світі дослідженні людей, які прожили до 100 років.

Blue Zones Vitality Compass – засновники цього калькулятора досліджували кращі стратегії довголіття: світові місця, де простежується найвищий відсоток людей, які прожили довге життя.

 John Hancock Life Expectancy Calculator – є більш точним, адже має додаткові питання (зокрема, запитує про холестерин, артеріальний тиск тощо).

Big Life – команда дослідників з Канади створила універсальний калькулятор, що визначить ваше довголіття.

«Калькулятор життя»  був розроблений в межах Проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики», що впроваджується Державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC).

Інші новини