Перейти до основного вмісту
01.06.2020
12:10

Міжнародний день захисту дітей

Смертність дітей віком до п'яти років у всьому світі зменшилася з 12,6 млн у 1990 році до 5,4 млн у 2017 році.

Це означає, що щодня помирають 15 000 дітей порівняно із 34 000 у 1990 році. 

З 1990 року глобальний коефіцієнт смертності дітей віком до п'яти років знизився на 58%: з 93 випадків на 1 000 новонароджених у 1990 році до 39 у 2017 році.

1 червня — Міжнародний день захисту дітей. Одним із їх улюблених видів відпочинку є ігри на відкритих майданчиках. Водночас, дитячі майданчики не завжди є безпечними. Діти травмуються там через те, що дорослі сприймають майданчики, як безпечне місце для дозвілля дітей. Але слід пам’ятати, що діти, а особливо, коли вони захоплені грою, не завжди розуміють, що ризикують травмуватися.

В Україні щорічно реєструють випадки вуличного травматизму, серед яких, найбільша кількість припадає на поверхневі і глибокі рани, вивихи, розтягнення, травмування суглобів та м’язів, переломи кісток верхніх та нижніх кінцівок.    

Щоб уникнути травмування на майданчику, обов’язково подбайте про безпеку дітей.  

Основні правила безпеки на дитячому майданчику

В умовах пандемії COVID-19 особливо актуальними є дотримання правил особистої гігієни та фізичного дистанціювання. Слідкуйте за тим, щоб дитина не торкалася руками обличчя, а особливо слизових оболонок. Привчайте її до того, щоб під час чхання або кашлю – прикривала рот згином ліктя. Намагайтесь уникнути тісного контакту вашої дитини з іншими дітьми.

Радимо, щоб під час прогулянок у вас завжди були з собою чиста вода, серветки, антисептичний засіб та пластир, якими ви могли б скористатися у разі потреби. Вдома, обов’язково ретельно вимийте руки собі та дитині теплою водою з милом, протягом 20-40 секунд.

Перед початком гри на майданчику перевірте чи ігрове обладнання у справному стані: не розбите, не зламане, чи присутні усі необхідні елементи. Також переконайтеся, що всі частини, а особливо рухомі надійно закріплені та відсутні виступаючи елементи з гострими краями.

Перевірте, щоб на майданчику не було сторонніх предметів: пляшок, скла, гострих деталей, шприців тощо. Особливо ретельно перевірте пісочницю.

Подбайте, щоб одяг та взуття дитини були зручними та не заважали їй вільно рухатися. Бажано, щоб одяг не мав елементів, які б чіплялись або могли застрягти в ігровому обладнанні: довгі шнурки, застібки, прикраси тощо. 

Взуття повинно бути на неслизькій підошві та надійно фіксуватися на ногах. Влітку бажано одягати шкарпетки та дбати про захист від сонця. Одягайте дитині головний убір та використовуйте сонцезахисні засоби для шкіри.

Ніколи не залишайте дитину без нагляду, стійте та ходіть так, щоб дитина завжди була перед очима. Уважно спостерігайте за дитиною, коли вона на рухомому та високому ігровому обладнанні. Не допускайте, щоб дитина опинилася занадто близько до обладнання, коли там перебувають інші діти.

Слідкуйте, щоб дитина не виходила за межі дитячого майданчика. 

Переконайтеся, що відкриті отвори на ігрових конструкціях достатнього розміру, щоб частини тіла дитини не могли у них застрягти.

Для гри обирайте те обладнання, яке відповідає віку та зросту дитини.

Зверніть увагу на покриття, особливо у місцях, на які може спуститися або впасти дитина: під гойдалками, гірками тощо. Оптимально, щоб покриття було достатньо м’яким та мало ударопоглинальні властивості, як пісок, гума, гравійний відсів, штучна трава тощо.

Перевірте на дотик поверхні: спуски, поручні. Вони не повинні бути занадто гарячими або ж навпаки – холодними.

Розповідайте дитині про ці правила безпечної поведінки на майданчику. З часом дитина зрозуміє та запам’ятає їх, що дозволить мінімізувати ризик виникнення травм і отримувати від такого дозвілля лише користь та задоволення.

Інші новини