Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
На Черкащині відбувся медичний форум, присвячений якості та сталості надання допомоги людям з туберкульозом
09.07.2025
15:00

На Черкащині відбувся медичний форум, присвячений якості та сталості надання допомоги людям з туберкульозом

У Черкаській області відбувся медичний форум «Якість, комплексність, людиноорієнтованість — незмінні пріоритети у наданні медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз». Захід об’єднав фахівців Центру громадського здоров’я, Національної служби здоров’я України, представників Черкаської обласної військової адміністрації та представників керівного складу  регіональних фтизіопульмонологічних центрів. 

Медичний форум відбувся за підтримки Міністерства охорони здоров'я України та багаторічного партнера національної ТБ програми — Глобального альянсу з розробки протитуберкульозних лікарських засобів TB Alliance.

Під час форуму фахівці зазначили, що туберкульоз залишається серйозним викликом для системи охорони здоров’я України, адже через вимушену міграцію, тривале перебування людей у бомбосховищах, гуманітарну кризу та інші тривожні чинники зростає ризик поширення хвороби, зокрема її лікарсько-стійких форм. Водночас навіть в умовах повномасштабної війни фтизіатрична служба України продовжує надавати людям з туберкульозом комплексну, якісну медичну допомогу, враховуючи індивідуальні потреби кожного. Міністерство охорони здоров'я України докладає всіх зусиль, щоб не лише контролювати ситуацію, а й запроваджувати системні зміни для повного подолання ТБ в Україні.  

За політичного лідерства МОЗ у співпраці з Центром громадського здоров’я та за підтримки партнерів створено належні умови, щоб люди з туберкульозом могли безперервно отримувати лікування інноваційними, високоефективними препаратами за коротшими та безпечнішими режимами, а також мали доступ до послуг медико-психосоціального супроводу.

Головні теми медичного форуму

Метою форуму стало обговорення пріоритетів у боротьбі з туберкульозом в умовах повномасштабної війни, а також напрацювання ефективних рішень для посилення національної відповіді на ТБ — зокрема, через удосконалення послуг з профілактики, діагностики та лікування.

Під час заходу фахівці обговорили: 

  • сучасний епідеміологічний контекст і прогнози на найближчі роки;
  • основні виклики в реалізації програми медичних гарантій;
  • інноваційні рішення у розробці протитуберкульозних лікарських засобів;
  • оновлення Стандарту медичної допомоги «ВІЛ-інфекція»; 
  • важливість раннього виявлення та діагностики ТБ;
  • зміщення акцентів на профілактику, орієнтованість на людину та її потреби на всіх етапах протитуберкульозної медичної допомоги.

За підсумками досягнення індикаторів якості медичної допомоги при туберкульозі у першому півріччі 2025 року було відзначено лідерські команди Донецької, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Київської та Вінницької областей, які отримали подяки. 

«Наш найцінніший ресурс — це люди. Це медичні працівники, які надають допомогу, часто ризикуючи власним життям і здоров’ям. Це представники влади, які усвідомлюють важливість боротьби з туберкульозом і приймають ефективні управлінські рішення. Це партнери Національної ТБ-програми — неурядові та міжнародні організації. Усі ці люди, попри обстріли та безсонні ночі, щодня йдуть на роботу й роблять свій внесок у спільну мету. Фтизіатрична служба в Україні — це не лише про медичні послуги, а й про людяність, лідерство і єдність», — наголосила під час заходу Яна Терлеєва, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я.

Інші новини