Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Найкраща профілактика COVID-19 — це  вакцинація
29.05.2023
15:00

Найкраща профілактика COVID-19 — це  вакцинація

Українська Греко-Католицька Церква та Православна Церква України у співпраці з Центром громадського здоров’я посприяла проведенню серії вакцинації у різних містах України у травні. 

У місті Бородчани вакцинувалося 56 прихожан парафії ПЦУ Івано-Франківської єпархії. 

Крім цього, 77 парафіян УГКЦ у Київській області та Івано-Франківську також щепилися проти коронавірусу SARS-CoV-2.

Через війну зростає ризик поширення інфекційних хвороб. Захист від них дають лише щеплення. Якщо ви переживаєте через те, що не знаєте, чи можете щепитися. Ознайомтеся з наступною інформацією. 

Спеціально готуватися до щеплення чи чекати оптимального часу для них не потрібно. Перед щепленнями не треба здавати жодних аналізів (крові, сечі, імунограму), зокрема ПЛР-тестів чи тестів на антитіла перед вакцинацією від COVID-19.

Аналіз крові чи сечі може виявити наявність запальних процесів в організмі. Втім, гострі захворювання самі по собі не є протипоказанням до вакцинації.

Не рекомендують щепити людину з температурою понад 38,5ºС не тому, що вакцинація в такому стані небезпечна, а через те, що якщо ввести вакцину й температура підвищиться або не знижуватиметься, то важко буде зрозуміти, чи то реакція на щеплення, чи людині стає гірше. У таких випадках щеплення рекомендують відкласти, доки температура нормалізується.

Захищають людину від COVID-19 не лише антитіла, а і клітинний імунітет, який неможливо визначати звичайним тестом на антитіла.Тому навіть тим, хто хворів на COVID-19, рекомендовано щепитися, але не раніше ніж через 28 днів після початку хвороби.

Також немає сенсу робити ПЛР-тест, адже він показовий у моменті, а людина, поки чекає тест, теж може захворіти.

Також перед вакцинацією немає потреби вимірювати артеріальний тиск.

Така практика діє і в інших країнах, де ніхто не призначає жодних додаткових обстежень чи аналізів перед вакцинацією.

Перевірте за календарем щеплень, чи ви і ваші діти маєте всі необхідні рутинні щеплення. Якщо ні, то запишіться до сімейного лікаря та отримайте пропущені дози вакцини.

Щепитися від COVID-19 можна безоплатно в будь-якому пункті або центрі вакцинації. Адреси та контакти пунктів та центрів шукайте за посиланням vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Інші новини