Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Найкращий досвід у організації допомоги хворим на туберкульоз: програма стажування УЦКС
19.06.2015
15:29

Найкращий досвід у організації допомоги хворим на туберкульоз: програма стажування УЦКС

З 15 по 19 червня за ініціативи ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України»  в рамках гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією відбулася перша сесія стажування лікарів-фтизіатрів та фахівців центрів моніторингу та оцінки з 7 регіональних протитуберкульозний диспансерів у Державній установі «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров'я України» (УЦКС).

Даний захід покликаний розвивати експертизу фахівців  регіональних лікувальних закладів у наданні допомоги хворим на туберкульоз, відпрацювати нормативно-правові відносини та налагодити алгоритм співпраці між регіональними протитуберкульозними закладами та профільними відділами УЦКС.

Протягом тижня учасники стажування відвідали семінари, практикуми та персональні консультації фахівців УЦКС та мали змогу детально відпрацювати всі проблемні питання, які виникали у них у ході операційної діяльності. Для учасників було проведено семінари з питань сучасної стратегії організації та надання допомоги хворим на туберкульоз та ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз, нормативного регулювання діагностики туберкульозу та лабораторного моніторингу перебігу захворювання.

Особливу увагу приділили питанням оптимізації використання протитуберкульозних препаратів та фармацевтичного менеджменту*, моніторингу якості надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та основним аспектам стандарту інфекційного контролю в закладах, що здійснюють діагностику та лікування туберкульозу.

Також учасники стажування вдосконалили навички роботи у програмі e-TB Manager, яка була створена з метою об’єднати в одному інструменті, основаному на Web-технологіях, усі відповідні цифрові дані з метою управління Національною протитуберкульозною програмою на різних рівнях (випадки захворювання, ТБ ліки та інші медпрепарати), а також для надання необхідної інформації в режимі online для прийняття термінових рішень та епідеміологічного контролю в ситуаціях, де потрібне втручання.

Загалом, програма стажування забезпечила комплексну підготовку фахівців протитуберкульозних закладів для якісно нового рівня роботи та надання допомоги хворим на туберкульоз з напрямків клінічного та лабораторного супроводу, правового забезпечення, програм та проектів технічної допомоги, моніторингу та оцінки епідемії туберкульозу в регіонах України.

*ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» висловлює подяку Київському обласному протитуберкульозному диспансеру за надану можливість провести практичне заняття з фармацевтичного менеджменту на території  закладу

Про організацію

Державна установа «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров'я України» (УЦКС) був створений з метою покращення координації та спрямування національних зусиль для боротьби з ВІЛ, туберкульозом та іншими соціально небезпечними захворюваннями в Україні.

Центр було сформовано у 2012 році на базі Державної установи «Український центр профілактики і боротьби зі СНІДом міністерства охорони здоров’я України» та Національного центру боротьби з туберкульозом.

УКЦС виступає провідним експертом в таких напрямках: збір даних з ВІЛ-інфекції та туберкульозу по всій країні, фармацевтичний менеджмент ВІЛ та туберкульозу,  розробка стандартів і протоколів для лікування туберкульозу та ВІЛ, оцінка та контроль якості постачальників медичних послуг.

Директор центру – д. мед. н., проф. Наталія Миколаївна Нізова.

Інші новини