Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Нові рекомендації для безбар’єрної медичної допомоги людям з туберкульозом
23.07.2025
09:41

Нові рекомендації для безбар’єрної медичної допомоги людям з туберкульозом

Принципи рівності та доступності у профілактиці, діагностиці та лікуванні туберкульозу (ТБ) закріплені на законодавчому рівні, однак досі є чимало бар’єрів, як-от упереджене ставлення до туберкульозу, стигматизація людей, які хворіють на ТБ, які заважають пацієнтам з ТБ отримувати гарантовані послуги громадського здоров’я і повноцінно реалізовувати своє право на охорону здоров’я.

Щоб подолати ці бар’єри, Україна впроваджує зміни у межах державної політики безбар’єрності для всіх. Мета цієї політики — забезпечити рівні можливості кожному, зокрема й у доступі до медичних послуг.

Протитуберкульозна допомога — з турботою про людей

В Україні посилюють заходи, спрямовані на формування людиноцентричної системи протитуберкульозної допомоги. Один із важливих кроків у цьому напрямі зробили фахівці Центру громадського здоров’я — створили Національні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрного доступу до послуг громадського здоров’я з метою подолання туберкульозу. 11 липня 2025 року цей документ було погоджено на засіданні Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Що містять рекомендації:

  • аналіз типових бар’єрів у доступі до отримання послуг громадського здоров’я;
  • можливі шляхи впливу на ці бар’єри;
  • візію того, яким має бути безбар’єрне середовище у сфері подолання ТБ. 

Ці рекомендації — частина реалізації Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги на 2024–2026 роки та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Вони покликані покращувати розуміння принципу безбар’єрності та сприяти його впровадженню у закладах охорони здоров’я задля подолання туберкульозу.

Що робити, якщо ви зіткнулися з перешкодами в отриманні протитуберкульозних послуг

Якщо у вас діагностовано ТБ або ви отримуєте лікування від ТБ і зіткнулися з будь-якими бар’єрами, які перешкоджають отримати якісні медичні послуги, ви можете повідомити про це: 

  • на національну гарячу лінію з питань туберкульозу — 0-800-50-30-80 або у контакт-центр Міністерства охорони здоров’я України — 0-800-60-20-19;
  • через мобільний застосунок OneImpact, розроблений спеціально для людей з туберкульозом.
Інші новини