Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Рекомендації для чоловіка, який невдовзі стане батьком
02.08.2019
16:36

Рекомендації для чоловіка, який невдовзі стане батьком

Норми батьківства змінюються: у сучасному соціумі чоловіки активно приймають участь в догляді за дитиною відразу після народження. Чоловіків інформують про вагітність, пологи, догляд за дитиною і підтримку грудного вигодовування.

Пропонуємо кілька важливих рекомендацій татусям.

  1. Бути сучасним татом

У сучасному суспільстві чоловіки відповідально готуються до народження немовляти. Відвідування практичних заняттях, де можна навчитись переодягати, купати, доглядати за новонародженим є звичайною практикою. Різні дослідження доводять, що підтримка чоловіків впливає на кращий перебіг пологів та знижує рівень стресу серед матерів та немовлят.

  1. Батько має пережити вагітність та пологи разом з мамою

Під час вагітності дружини чоловік може сприяти перерозподілу навантаження, вивільнивши частину часу для відпочинку дружини; здійснювати спільні прогулянки і піклуватися про її раціональне харчування.

За статистикою «вагітні» батьки залучаються до процесу догляду за немовлям швидше ніж ті, хто не цікавився новим станом дружини. Чоловік має розуміти, як протікає вагітність дружини та які фізіологічні зміни характерні для цього періоду. Аналогічно з татами, які пережили досвід партнерських пологів. Зустрівши першим свою дитину, батько буде доглядати за новонародженим з не меншим азартом, ніж мама.

  1. Командна робота в догляді за дитиною

Жінці необхідна ваша підтримка, яку ніхто не зможе замінити. Наприклад,  походи до дитячого лікаря разом (важливо розуміти, що мамі важко роздягнути, одягнути та заспокоїти малюка додатково вислуховуючи поради лікаря). Батько має знати про особливості грудного вигодовування, вакцини, зріст та вагу дитини.

  1. Встановлення контакту з новонародженим

Ще будучи в утробі матері дитина завжди чує голос батька і дуже важливо одразу після народження малюка розмовляти з ним. Знайте, що немовляті знайомий звук вашого голосу, він чув його і протягом 9-ти місяців. Ви зумієте заспокоїти малюка і дати йому відчути впевненість у собі.

  1. Сприяння грудному вигодовуванню

Коли ми чуємо «грудне вигодовування», то одразу покладаємо цю відповідальність на матерів. Дослідження доводять, що підтримка грудного вигодовування з боку батька/партнера покращує відносини між чоловіком та жінкою, чоловіки стають ближче до дітей, а ті розвиваються швидше. 

Слід пам’ятати, що материнське молоко – найкраще харчування для новонародженого. Воно краще засвоюється в дитячому організмі, забезпечує нормальний ріст та розвиток малюка, захищає від хвороб. Тому батьки мають стимулювати мам якомога довше вигодовувати грудьми свого малюка.

Дослідження 2015 року під керівництвом Інституту технологій Університету Онтаріо доводить, що активне залучення партнера, обізнаність щодо грудного вигодовування та заохочення призводять до збільшення тривалості годування груддю. 

Інші новини