Результати й плани реалізації Програми з посилення протидії ВІЛ інфекції та туберкульозу представив Центр громадського здоров’я на зустрічі в Молдові
11 листопада 2024 року в м. Кишинів, Молдова, розпочалася тижнева спільна місія представників України та Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Метою зустрічі є обговорення результатів першого року реалізації трирічної програми Глобального фонду «Стійка відповідь на епідемії ВІЛ та туберкульозу в умовах війни та відновлення України», а також планів на наступні роки.
На програму виділено понад 165 млн доларів безповоротної фінансової допомоги. Реалізують її три основні реципієнти: ДУ "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України" (ЦГЗ), Міжнародний благодійний фонд "Альянс громадського здоров'я, Благодійна організація "100 відсотків життя".
Під час заходу кожен основний реципієнт має можливість представити свої попередні результати 2024 року, а також поділитися планами на 2025 рік.
Відкриваючи захід, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін наголосив на актуальності проблематики ВІЛ-інфекції та туберкульозу. Він зауважив, що співпраця з реципієнтами як на міжнародному, так і на національних рівнях є критично важливою під час організації будь-яких спільних дій в даному напрямку і закликав учасників зустрічі до активної взаємодії в організації роботи з тим, щоб дотримуватися вектора реформ, підтримувати один одного і продемонструвати ефективну роботу.
Генеральний директор Центру громадського здоровʼя Михайло Росада висловив вдячність представникам Глобального фонду за надважливу підтримку країни для подолання інфекцій ВІЛ та туберкульозу. “Справжні друзі пізнаються у складні часи, тому я щиро вдячний нашим партнерам з Глобального фонду за постійну підтримку нашої країни”, - зазначив доктор медичних наук Михайло Росада.
Представляючи результати першого року реалізації програми Центром громадського здоров’я, заступниця Генерального директора Центру Ольга Гвоздецька наголосила на важливості взаємодії з Глобальним фондом та між основними реципієнтами гранту. “Завдяки нашій тісній співпраці у рамках програми вдалося забезпечити покриття нагальних потреб у ліках, тестах та реагентиці. У планах на майбутнє - подальша співпраця задля подолання нових викликів у боротьбі з епідеміями ВІЛ та туберкульозу не лише в Україні, а й в усьому світі”, - зауважила Ольга Гвоздецька.